مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

۱۹
آبان ۰۰

همان طور که می‌دانید خط چشم تاثیر زیادی در جذابیت و زیبایی چهره دارد، بنابراین باید در هنگام آرایش چشم‌های خود از خط چشم مناسب فرم چشم خود استفاده کنید. 
معمولا خط چشم‌های دخترانه به صورت ساده، باریک و بدون دنباله کشیده می‌شود که دختران جوان برای داشتن ظاهری طبیعی باید از این مدل خط چشم استفاده کنند.

در ادامه این مطلب به آموزش کامل خط چشم کشیدن متناسب با هر فرم چشم می‌پردازیم:

عکس خط چشم دخترانه ساده
خط چشم دخترانه ساده

خط چشم زنانه

خط چشم‌ها در انواع رنگ‌های متفاوت مانند رنگ سرمه‌ای، قهوه‌ای، مشکی، سفید و... در بازار موجود می‌باشد که بهتر است با توجه به فرم چشم‌ها، رنگ پوست، رنگ سایه و رنگ موی خود مدل خط چشمی مناسب را انتخاب کنید تا چشم‌ها جذاب‌تر و زیباتر شوند. 
اگر چشم‌ها به رنگ قهوه‌ای باشند می‌توانید خط چشم‌هایی با رنگ قهوه‌ای یا برنز انتخاب کنید. همچنین استفاده از خط چشم‌هایی با رنگ‌های خاکستری، آبی و بنفش هم جذابیت خاصی به چهره می‌بخشد. 
افرادی که چشم‌های سبز یا فندقی رنگ دارند هم می‌توانند از خط چشم بنفش یا قهوه‌ای استفاده کنند.

 انواع مدل خط چشم
خط چشم زنانه مجلسی 

آموزش خط چشم کشیدن برای فرم‌های مختلف چشم

یکی از سخت ترین قسمت‌های آرایش هر خانمی، خط چشم کشیدن است که باید با توجه به فرم و مدل چشم‌ها انجام شود. مدل‌های چشم هر شخص متفاوت با دیگری است بنابراین کشیدن خط چشم برای هر چشم باید متفاوت با مدل‌های دیگران باشد. 

 خط چشم ماژیکی
آموزش خط چشم کشیدن برای فرم‌های مختلف چشم

آموزش خط چشم برای چشم‌های گرد

اینگونه افراد باید چشم‌های خود را کشیده‌تر نشان دهند. برای این کار لازم است با استفاده از مداد چشم قسمت لبه خارجی چشم را ادامه دهید و به صورت خط چشم بالدار درآورید.

اموزش خط چشم ساده
آموزش خط چشم برای چشم‌های گرد

آموزش خط چشم برای چشم‌های پفی

اینگونه افراد برای بزرگتر نشان دادن پلک‌های خود باید خط چشم را بین ریشه مژه‌ها بکشند و هر چه نزدیک به گوشه خارجی چشم می‌شوند، خط چشم را پهن‌تر کنند. 

آرایش چشم ریز و پف دار
آموزش خط چشم برای چشم های پفی

آموزش خط چشم برای چشم‌های بادامی

یکی از زیباترین مدل‌های چشم، چشم‌های بادامی است. بیشتر آرایشگر‌ها برای زیباتر شدن این گونه چشم‌ها از مدل خط چشم بالدار استفاده می‌کنند.

خط چشم برای چشمهای بادامی
آموزش خط چشم برای چشم های بادامی

آموزش خط چشم برای چشم‌های گود

کسانی که چشم‌های گودی دارند باید در ابتدا یک خط چشم نازک در نزدیکی خط مژه و یا فقط گوشه خارجی پلک بالا و پایین را بکشند. همچنین اینگونه افراد نباید از سایه‌های پهن در بالای چشم خود کار کنند زیرا باعث می‌شود چشم‌ها گود‌تر به نظر برسند. 

آرایش چشم گود و فرورفته
آموزش خط چشم برای چشم‌های گود

آموزش خط چشم برای چشم‌های تک پلکی

افرادی که چشم‌های تک پلکی دارند باید یک خط باریک از گوشه داخلی چشم بکشند و به سمت گوشه خارجی چشم بروند و خط چشم را پهن‌تر کنند.

آرایش چشم ریز و پف دار
آموزش خط چشم برای چشم‌های تک پلکی

آموزش خط چشم برای چشم‌های با فاصله

اگر چشم‌ها با فاصله است، برای نشان دادن فاصله کمتر از یکدیگر باید بر روی گوشه داخلی چشم‌ها تمرکز کنید. ابتدا با استفاده از سایه مجرای اشک یا گوشه داخلی چشم را بپوشانید، سپس داخل چشم‌ها را مداد بکشید. لازم نیست گوشه خارجی چشم را کاری انجام دهید.

آموزش کشیدن خط چشم
آموزش خط چشم برای چشم های با فاصله

آموزش خط چشم برای چشم‌های ریز

افرادی که می‌خواهند چشم‌های خود را درشت‌تر نشان دهند استفاده از خط چشم روشی بسیار مناسب است. اینگونه افراد برای کشیدن خط چشم باید ابتدا خط چشم نازکی در بالا و گوشه پایین چشم بکشند و برای داخل چشم خود از مداد سفید استفاده کنند.

خط چشم برای چشمهای ریز
آموزش خط چشم برای چشم های ریز

آموزش خط چشم برای چشم‌های درشت

بهترین خط چشم برای افرادی که چشم‌های درشتی دارند، خط چشم بالدار و گربه‌ای می‌باشد. اگر چشم‌های درشتی دارید بهتر است بالا و داخل پلک بالایی خود را مداد بکشید.

مدل خط چشم برای چشمهای درشت
آموزش خط چشم برای چشم های درشت

آموزش خط چشم کشیدن برای چشم‌های نزدیک به هم

بهترین خط چشم برای اینگونه افراد خط چشم نه خیلی پهن و نه خیلی باریک است. زیرا خط چشم خیلی پهن یا خیلی نازک باعث می‌شود چشم‌ها ریزتر نشان داده شوند. همچنین بهتر است خط چشم در گوشه خارجی چشم پهن و در گوشه داخلی چشم باریک باشد. 

مدل خط چشم ساده و شیک
آموزش خط چشم کشیدن برای چشم‌های نزدیک به هم

آموزش خط چشم برای چشم‌های از حدقه بیرون زده

برای این فرم چشم باید خط چشم پهنی پشت چشم‌های خود بکشید و از سایه تیره به عنوان مکمل استفاده کنید. سایه تیره باعث می‌شود بیرون زدگی چشم‌ها پوشانده شود.

آموزش خط چشم برای چشم‌های رو به پایین

گوشه خارجی چشم اینگونه افراد به سمت پایین است. برای این مدل چشم‌ها باید برای پلک بالایی از خط چشم مایع استفاده کنید و از گوشه چشم به سمت بالا ادامه دهید تا یک زاویه 45 درجه ایجاد شود.

چگونه خط چشم بکشیم تا چشم درشت شود
آموزش خط چشم برای چشم‌های روبه پایین

آموزش خط چشم برای چشم‌هایی با پلک افتاده

اگر پلک‌های چشم‌ها کمی پایین است و یا بالای چشم‌ها چروک افتاده است، باید خط چشمی بکشید تا پلک‌ها کمی بالاتر نشان داده شود و چشم‌ها را باز کند. برای این کار باید خط چشمی پهن‌تر بکشید. سعی کنید انتهای خط چشم را با خط نازک کمی به سمت بالا بکشید و برای اینکه چشم‌ها درشت‌تر به نظر برسد از ریمل استفاده کنید.

آموزش خط چشم گربه‌ای

  • خط چشم گربه‌ای برای روز: 

ابتدا با استفاده از مداد چشم، دو خط باریک در گوشه انتهایی چشم خود بکشید. سپس خط بالایی را تا گوشه ابتدایی چشم خود ادامه دهید و انتهای آن را پر رنگ کنید. 

  • خط چشم گربه‌ای برای شب:

ابتدا مانند حالت اول همان خط باریک را بکشید. سپس پلک خود را به سه قسمت تقسیم کنید و از دو قسمت انتهایی پلک خطی به قسمت اول کشید و به یکدیگر وصل کنید. در آخر خط چشم خود را پر و پر رنگ کنید.

خط چشم گربه ای

آموزش خط چشم گربه‌ای روز و شب

 

در ادامع به معرفی انواع  خط چشم  می پردازیم

 

 

خط چشم مدادی یا مداد چشم:

مداد چشم یا خط چشم مدادی مورد استفاده بانوان و جوانان از سال‌های دور بوده است و جزو پرفروش‌ترین مدل‌های خط چشم می‌باشند. این نوع خط چشم استفاده راحتی دارند و البته به آسانی نیز پاک می‌شوند. خط چشم مدادی دارای دو مدل است:

  • خط چشم مدادی خشک
  • خط چشم مدادی روغنی

خط چشم‌های روغنی برای کشیدن خط چشم‌های پهن و خط چشم‌های خشک برای کشیدن خط چشم‌های نازک مورد استفاده قرار می‌گیرند. نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که نوع خشک خط چشم مدادی در صورت استفاده و پاک کردم مداوم ممکن است باعث ایجاد آسیب و حساسیت برای چشم و پلک‌ها شوند. به همین دلیل افراد با چشمان حساس بهتر است که از نوع روغنی این مدل از خط چشم‌ها استفاده کنند.

خط چشم مدادی با پایه واکسی:

خط چشم‌های مدادی با پایه واکسی نرمی فوق‌العاده خوبی دارند و برای کشیدن خط چشم‌های پهن بسیار مناسب هستند. این نوع از خط چشم به دلیل خاصیت ضد آب خود، در اثر تعریق و یا خیس شدن احتمالی صورت، پاک نمی‌شود. البته در این نوع خط چشم احتمال پخش‌شدگی آن زیر چشم پس از چند ساعت وجود دارد که آن هم بستگی به برند انتخابی و همچنین نوع پوست شما دارد.

خط چشم مایع مویی:

استفاده از این نوع خط چشم برای بانوان و کشیدن یک خط صاف بر روی پلک‌ها بسیار سخت است. افراد با مهارت بالا در کشیدن خط چشم، خط چشم مایع مویی را به سایر انواع خط چشم ترجیح می‌دهند چرا که این خط چشم ماندگاری طولانی بدون ترک خوردگی و یا پوسته شدن را بر روی پلک دارد و با استفاده از پاک‌کننده‌های صورت نیز به راحتی پاک می‌شوند.

خط چشم ژلی یا کرمی:

خط چشم ژلی یا کرمی یک جلوه کاملا طبیعی بر روی پلک ایجاد می‌کنند و به خصوص برای آرایش‌های دودی بی نظیر عمل می‌کنند. در صورت نداشتن مهارت کافی در کشیدن خط چشم، این نوع از خط چشم مشکل شما را حل خواهد کرد. همچینین ماندگاری بالایی دارد و پخش نمی‌شود. برای عملکرد بهتر این نوع خط چشم باید پس از کشیدن آن صبر کنید تا کامل خشک شود.

خط چشم سایه ای:

خط چشم سایه‌ای خط چشم دیگری است که مناسب آرایش دودی است، پس اگر این نوع آرایش را دوست دارید انتخاب این خط چشم را در دستور کار خود قرار دهید. این خط چشم ماندگاری کوتاه‌تری نسبت به دیگر خط چشم‌ها دارد.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۰/۰۸/۱۹
بنفش بیوتی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی