مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

۲۰
آبان ۰۰

 

 

 

 

 

 

رژ لب، زیبایی فوق العاده‌ای به چهره خانم‌ها می‌بخشد اما هیچ چیز آزاردهنده‌تر از آن نیست که این محصول آرایشی جذاب، فقط بعد از چند ساعت پاک ‌شود. با کمی جستجو در فضای مجازی راهکارهای زیادی برای افزایش ماندگاری رژ لب پیدا می‌کنید که البته همه آن‌ها موثر نیستند. در این مقاله بهترین نکات را درباره انتخاب رژ لب‌، نحوه استفاده و افزایش ماندگاری آن‌ -به گونه‌ای که تمام طول روز دوام داشته باشد- گرداوری کرده‌ایم. اگر می‌خواهید راز ماندگاری رژ لب را بدانید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چطور رژ لب ماندگاری را انتخاب کنیم؟
1. رژ لب‌های مات ماندگاری بیشتری دارند.

به گفته آرایشگران حرفه‌ای، در بین انواع رژ لب رژ لب‌های مات بیشترین قدرت ماندگاری را دارند و بعد از آن به ترتیب رژ لب‌های کرمی، مایع و براق کمتر ماندگار هستند و معمولا در طول روز به چندین بار تجدید نیاز دارند.

2. ابتدا از پرایمر لب استفاده کنید.

برندهای آرایشی مختلف، محصولات اختصاصی زیادی طراحی و تولید کرده‌اند که لب‌ها را برای رژ زدن آماده کرده و باعث افزایش ماندگاری رژ لب می‌شوند. به این منظور بعضی از آرایشگران، از کانسیلر یا فوندیشن استفاده می‌کنند که اثرات مشابهی روی لب دارد. مزیت دیگر  استفاده از کانسیلر بر روی لب، این است که رنگ طبیعی لب‌ها را محو می‌کند تا رنگ واقعی رژ لب نشان داده شود.

3. با کانسیلر یا reverse lip liner (خط لب معکوس) خط لب بکشید.

خط لب معکوس، در واقع خط لبی بی رنگ است که روی پوست دقیقا دور لب استفاده می‌شود و از بیرون زدگی رژ از اطراف لب‌ها جلوگیری می‌کند. به جای آن، از کانسیلر نیز می‌توان در همین نواحی استفاده کرد.

reverse lip liner
4. برای رژ لب زدن دقیق، از قلم‌ موی لب استفاده کنید.

نکته اصلی ماندگاری رژ لب، زدن چند لایه نازک از آن بر روی لب‌هاست. به این منظور بهتر است از قلم‌ موی لب استفاده کنید. با استفاده از قلم مو، زدن رژ لب با کنترل بیشتری صورت می‌گیرد. همچنین رژ بر روی لب‌های شما، یکنواخت‌تر می‌شود.

5. برای افزایش دوام رژ لب، از چند محصول با هم استفاده کنید.

یک روش افزایش ماندگاری رژ لب این است که از یک پرایمر لب، خط لب و رژ لب مایع زیر رژ لب اصلی‌تان استفاده کنید. به این صورت حتی اگر یکی از این لایه‌ها پاک شوند، لایه‌های زیرین رنگ لب را حفظ می‌کنند. البته قبل از استفاده از چند محصول به طور همزمان، ابتدا اطمینان حاصل کنید که رنگ آن‌ها مشابه است.

چطور از رژ لب استفاده کنیم؟
1. به آرامی لب‌ها را لایه برداری کنید.

یکی از راهکارهای افزایش ماندگاری رژ لب لایه برداری لب قبل از رژ زدن است. لایه برداری لب‌ها باعث از بین رفتن سلول‌های مرده روی آن شده و سطح صافی را برای رژ لب زدن یکنواخت فراهم می‌کند. به این منظور، از اسکراب لب استفاده کنید. بسیاری از برندهای آرایشی، محصولاتی را در این خصوص تولید کرده‌اند.

شما می‌توانید اسکراب لب را با ترکیب شکر، عسل و روغن زیتون یا نارگیل درست کنید. ماده اسکراب را به آرامی با مسواک نرمی روی لب‌های خود بکشید. سپس دستمال مرطوبی را با حرکات ملایم و دایره‌ای روی لب‌ها بکشید تا سلول‌های مرده پوست لب برداشته شوند.

لایه برداری لب ها برای ماندگاری رژ لب
2. با استفاده از بالم لب، لب‌ها را آب‌رسانی کنید.

مرطوب کننده و بالم لب، لب‌ها را مرطوب می‌کند. در واقع مرطوب کردن لب‌ها پیش از رژ لب زدن به این علت اهمیت دارد که استفاده رژ لب (به خصوص رژهای مات) روی لب‌های خشک و ترک خورده، باعث می‌شود که لب‌ها پوسته پوسته شوند. توجه داشته باشید که ترجیحا از بالم لب روغنی استفاده نکنید زیرا باعث می‌شود رژ لب به اطراف لب‌تان پخش شود. قبل از اینکه به مرحله بعد بروید، صبر کنید تا بالم لب جذب لب‌های شما شود. در واقع بهتر است برای افزایش ماندگاری رژ لب، استفاده از این ابزار را اولین مرحله در آرایش‌تان قرار دهید.

3. از خط لب به عنوان پایه‌ای برای رژ استفاده کنید.

معمولا مداد و خط لب‌، خشک‌تر از رژ لب است؛ بنابراین می‌تواند به عنوان لایه‌ای برای چسبیدن رژ به لب‌ها عمل کند و ماندگاری رژ لب را افزایش دهد. بعد از کشیدن خط لب، کل لب را با مداد لب پر کنید.

4. یک لایه نازک از رژ لب بکشید.

می‌توانید این کار را مستقیما با تیوب خود رژ یا با یک قلم موی لب انجام دهید.

5. از دستمال کاغذی استفاده کنید.

دهان خود را باز کرده و یک تکه دستمال کاغذی بین لب‌ بالا و پایین خود قرار دهید و به آرامی روی دستمال فشار دهید. این کار باعث حذف هرگونه ماده اضافی غیر از رژ از روی لب‌ها شده و مانع از این می‌شود که دندان‌ها یا لباس‌تان به رژ لب آغشته شود.

پودر روی لب ها برای افزایش ماندگاری رژ لب
6. کمی پودر روی لب‌ها بپاشید.

آرایشگران حرفه‌ای از این ترفند برای افزایش دوام و ماندگاری رژ لب بدون تغییر رنگ استفاده می‌کنند. برای این کار یک دستمال کاغذی بردارید و دو لایه آن را جدا کنید. یک لایه نازک دستمال را روی لب‌های خود قرار دهید و با قلم موی کرکی، پودر روشنی را روی لب‌های خود بپاشید. اگر دستمال کاغذی در دسترس ندارید، می‌توانید مستقیما پودر را روی لب‌ها بزنید اما مراقب باشید که استفاده بیش از حد از پودر، منجر به خشکی یا تغییر رنگ اصلی رژ روی لب‌ها می‌شود.

7. یک لایه نازک دیگر از رژ لب بزنید

مراحل قبل را چندین بار تکرار کنید (زدن رژ لب و استفاده از پودر). این کار به رژ لب شما ماندگاری فوق العاده‌ای می‌بخشد. در نهایت بعد از زدن لایه ضخیمی از رژ، می‌توانید از اسپری تثبیت کننده رژ لب استفاده کنید.

 

در ادامه قصد دارم تا  به عواملی که موجب خشکی لب میشوند بپردازم، چون خشکی لب ها هنگام رژلب زدن موجب جلوه ی نه چندان مطلوب بر  روی رژلب می شود

 

محرک‌ها

برخی خمیردندان‌ها حاوی ماده‌ای محرک برای لب‌ها هستند که می‌تواند موجب خشکی آنها شود. این ماده سدیم لوریل سولفات نام دارد. از خمیردندان‌های حاوی این ماده پرهیز کنید. برخی اسید میوه‌ها، به ویژه میوه‌های مرکبات، نیز می‌توانند موجب تحریک لب‌ها شوند. همچنین، سینامیت‌ای مورد استفاده در برخی آدامس‌ها، شیرینی‌ها یا خمیردندان‌ها نیز می‌توانند لب‌ها را تحریک کنند. در این موارد، پیش از خرید به مواد تشکیل دهنده روی برچسب محصول توجه کنید.

آلرژی‌ها

برخی آلرژی‌ها ممکن است با خشکی لب‌ها همراه باشند که از آن جمله می‌توان به آلرژی به کبالت و نیکل اشاره کرد. گایازولن موجود در برخی خمیردندان‌ها یا پروپیل گالات یا فنیل سالیسیلات موجود در برخی رژ لب‌ها نیز می‌توانند موجب تحریک و آلرژی شوند. از خمیردندان‌ها و رژلب‌های حاوی این مواد پرهیز کنید. برخی مواد تشکیل دهنده غذایی، مانند رنگ‌های غذایی نیز می‌توانند موجب آلرژی و خشکی لب‌ها شوند. اگر درباره عامل بروز آلرژی مطمئن نیستید به پزشک مراجعه کنید.

نفس کشیدن از راه دهان

زمانی که از راه دهان تنفس می‌کنید، لب‌ها با هوای بیشتری در تماس هستند، از این رو، خشکی لب‌ها به راحتی رخ خواهد داد. برخی شرایط و بیماری‌ها مانند آپنه خواب، سینوزیت و سرماخوردگی ممکن است موجب تنفس از راه دهان شوند. در این موارد، برای بررسی دقیق شرایط و انتخاب روش درمان باید به پزشک مراجعه کنید.

داروها

برخی داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی، اضطراب، درد، آکنه شدید، سرماخوردگی و آلرژی‌های بینی اغلب به عنوان یک عارضه جانبی موجب خشکی لب‌ها می‌شوند. اگر درباره وقوع خشکی لب‌ها به واسطه مصرف داروها شک دارید، با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

دلایل کمتر شایع

ممکن است مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، دلیل خشکی لب‌ها نباشند و این پرسش را با خود مطرح کنید که دلیل اصلی بروز خشکی لب‌ها چه چیزی است. دلایل دیگری نیز می‌توانند موجب خشکی لب‌ها شوند که شیوع کمتری دارند و از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- کمبود ویتامین B12

- کمبود نیاسین. موجب بروز ترک به ویژه در گوشه‌های دهان می‌شود.

- عفونت مخمری

- هایپرویتامینوز A

- دیابت

- برخی اختلالات خونی، مانند بیماری کاوازاکی

- سندرم شوگرن. یک بیماری خودایمنی که موجب علائم مختلف از جمله خشکی لب‌ها می‌شود.

- ماکروسیتوز. شرایطی که به واسطه افزایش اندازه سلول‌های خونی تعریف می‌شود.

- بیماری‌های منتقله از راه جنسی، مانند ایدز

نکاتی برای درمان خشکی لب‌ها

انتخاب درست محصولات مراقبت از لب

محصولی مناسب را برای لب‌ها خود انتخاب کنید. پیش از خرید بالم لب درباره وضعیت خود فکر کنید. اگر باید زمانی زیادی را در فضای باز سپری کنید، محصولی ضد آفتاب را انتخاب کنید. اگر مدتیست که با مشکل ترک خوردگی لب‌ها مواجه هستید، بالم لب حاوی کره کاکائو یا دیگر مواد مغذی را خریداری کنید. اگر لب‌های شما ظاهر ی ناسالم دارند، محصولاتی که می‌توانند شادابی و ظاهر سالم را به لب‌های شما بازگردانند را انتخاب کنید.

استفاده از یک دستگاه مرطوب کننده هوا هنگام شب

برای حفظ رطوبت هوا بین ۳۰ تا ۵۰ درصد هنگام شب می‌توانید از یک دستگاه مرطوب کننده هوا استفاده کنید که گزینه‌ای ایده آل برای فصل زمستان نیز محسوب می‌شود. از این طریق، شما رطوبت هوا را افزایش خواهید داد که می‌تواند از خشکی لب‌ها پیشگیری کند.

استفاده از یک لوسیون پوست

استفاده از یک لوسیون پوست به ایجاد یک لایه رطوبت کمک می‌کند، از این رو، می‌تواند در پیشگیری و درمان مشکل خشکی لب‌ها نقش داشته باشد. به طور خاص، لوسیون های پوست حاوی ویتامین E، روغن نارگیل و کره شیا گزینه‌های بهتری هستند.

پرهیز از برخی غذاها

برای پیشگیری از خشکی لب‌ها بهتر است غذاهای سرشار از اسید یا محرک‌های دیگر را مصرف نکنید. به عنوان مثال، گوجه فرنگی یک محصول بسیار اسیدی است، از این رو، اگر به طور مکرر با خشکی لب‌های خود مواجه می‌شوید از مصرف آن پرهیز کنید. از دیگر محرک‌های غذایی می‌توان به فلفل‌ها، پوست انبه و سس‌ها اشاره کرد که باید آنها را از رژیم غذایی خود کنار بگذارید.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۰/۰۸/۲۰
بنفش بیوتی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی