مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

۲۳
آبان ۰۰

 

 

 

چگونه کفش‌های سفید را تمیز کنیم؟
کفش‌های سفید یکی از اقلام اصلی هر کمد لباسی هستند. این کفش‌های چند منظوره تقریبا با هر نوع لباسی ترکیب می‌شوند و ‏انتخابی ایده‌آل برای استفاده روزمره به‌شمار می‌روند. اما تنها چند روز استفاده در آب و هوای نامناسب، یا عدم تمیز کردن کفش ‏سفید به طور روزانه، می‌تواند به سرعت کفش‌های روشن شما را کثیف و فرسوده کند. متاسفانه تمیز کردن کفش سفید، به راحتی ‏پرت کردن لباس‌های دیگر در ماشین لباس‌شویی و خشک‌کن نیست، زیرا چنین کاری می‌تواند به کفش‌های کتانی شما آسیب ‏برساند. هوم پلاس در این مقاله، ‏بهترین روش ها برای تمیز کردن کفش سفید و جلوگیری از کثیف شدن این کفش‌های زیبا را در ‏اختیار شما قرار می‌دهد‎.

مواد لازم برای تمیز کردن کفش سفید
یکی از لوازم ضروری برای تمیز کردن کفش‌ سفید، یک مسواک قدیمی است که می‌تواند به شما کمک کند تا لکه‌های سرسخت را ‏از بین ببرید. از مسواک برای تمیز کردن کفش‌ خود و بازگرداندن درخشش به آن استفاده کنید. کافی است چند قطره مایع ‏ظرفشویی را در مقداری آب گرم حل کرده و با استفاده از مسواک، به تمیز کردن کفش خود بپردازید. پس از چند دقیقه متوجه ‏تفاوت چشمگیر وضعیت کفش‌های خود خواهید شد. اما اگر این روش برای تمیز کردن کفش سفید شما جواب نداد، نگران نباشد. ‏بسیاری از مواد خانگی، که در گوشه و کنار هر آشپزخانه‌ای یافت می‌شوند، مانند جوش‌شیرین، سفید کننده، پودر بچه و یا حتی ‏خمیر دندان می‌توانند به شما کمک کند تا کفش‌های لکه دار خود را دوباره سفید کنید‎.

مواد لازم برای تمیز کردن کفش سفید
توصیه مهم: هرگز کفش‌های سفید و یا کفش‌های کتانی خود را در ماشین لباسشویی قرار ‏ندهید. انجام این کار می‌تواند لکه‌ها و تغییر رنگ کفش‌های سفید شما را بدتر کند. از همه مهم‌تر، قرار دادن کفش یا کتانی در ‏ماشین لباسشویی می‌تواند باعث وارد شدن آسیب دائمی به بافت کفش شود. ممکن است پس از خارج کردن کفش‌های خود از ماشین ‏لباسشویی، متوجه پارگی، نخ‌های شل شده، و یا شکستگی در کفش‌هایتان چرمی یا پارچه‌ای خود شوید؛ خلاصه، ممکن است ‏کفش‌های شما هیچگاه به حالت قبلی بازنگردند، بنابراین توصیه ما این است که از انجام این کار صرف نظر کنید‎.

روش‌های شستن و تمیز کردن کفش سفید
خوشبختانه، برای تمیز کردن کفش‌ سفید، لزوما به ابزارهای مخصوص یا پاک‌کننده ویژه کفش نیاز ندارید. می‌توانید از ‏کمی سرکه سفید، جوش‌شیرین، خمیر دندان و پاک‌کن جادویی، بسته به نوع کفش، برای تمیز کردن کفش‌ سفید ‏موردعلاقه خود استفاده کنید.

روش‌های شستن و تمیز کردن کفش سفید
پیش از پاسخ دادن به این پرسش که "چگونه کفش سفید را تمیز کنیم ؟" با یک بررسی مجدد اطمینان ‏حاصل کنید که کفش‌های سفید شما از چه چیزی ساخته شده‌اند. ما در این مقاله بهترین روش‌ها برای تمیز کردن کفش سفید ‏پارچه‌ای، کفش‌های جیر و کفش‌های چرمی سفید را به‌طور کامل بررسی کرده‌ایم. دستورالعمل‌ها را مطالعه کنید، مواد مورد نیاز ‏خود را جمع کرده و تمیز کردن کفش خود را شروع کنید: در کمتر از چند دقیقه، کفش‌های سفید شما تمیز و خوب به نظر ‏خواهند رسید‎.

چگونه کفش سفید چرمی را تمیز کنیم
چرم یکی از آسان‌ترین مواد برای تمیز کردن است، زیرا به اندازه پارچه‌های دیگر آب را جذب نمی‌کند. در اینجا به بهترین شیوه ‏برای تمیز کردن کفش سفید چرمی می‌پردازیم‎:‎

چگونه کفش سفید چرمی را تمیز کنیم
مواد اولیه را آماده کنید
برای تمیز کردن کفش سفید چرمی، به چند دستمال‌ کاغذی، صابون سفید، پارچه‌های نخی (‏مانند یک تی‌شرت قدیمی)‏ و چند ‏پاک‌کن جادویی تمیز ‏نیاز دارید‎.

آلودگی‌های سطحی را پاک کنید
یک حوله کاغذی را خیس کنید، آب اضافی آن را بگیرید و سپس به آرامی سطح بیرونی کفش‌های خود را تمیز کنید. این کار به از ‏بین بردن هر گونه کثیفی که در بخش‌های مختلف کفش گیر کرده‌ است، کمک خواهد کرد. بعد از اینکه این مرحله را پشت سر ‏گذاشتید، اجازه دهید کفش‌هایتان به مدت ۱۰ دقیقه در معرض هوای آزاد خشک شوند‎.

لکه‌ها را از بین ببرید
سپس پاک‌کن جادویی را نیز خیس کرده و آب اضافی آن را بگیرید. با استفاده از پاک‌کن جادویی تمام سطح کفش، به خصوص ‏لکه‌ها، را مالش دهید تا وقتی که هرگونه کثیفی و لکه‌ از بین برود. برای جلوگیری از کثیف شدن کفش سفید چرمی خود در طول ‏این فرایند، اطمینان حاصل کنید که پاک‌کن همواره مرطوب است، اما در عین حال بر روی کفش شما چکه نمی‌کند‎.

با استفاده از صابون، تمام سطح کفش را تمیز کنید
حالا نوبت به لذت بخش‌ترین مرحله تمیز کردن کفش سفید چرمی شما می‌رسد. پارچه نخی را خیس کرده و آن را به مقدار کمی ‏صابون سفید آغشته کنید. با حرکات نرم و کوچک، بخش بالایی کفش را ماساژ دهید تا به رنگ سفید و بی‌نقص خود ‏برگردد. با استفاده از یک پارچه تمیز، هرگونه باقیمانده صابون را از روی کفش خود پاک کنید. بعد از این مرحله، اجازه دهید ‏کفش‌هایتان دوباره به مدت ۱۰ دقیقه در معرض هوای آزاد خشک شوند‎. بسته به این که کفش‌های شما چقدر کثیف باشند، ممکن است لازم باشد این روند را چند بار تکرار کنید‎.


نحوه تمیز کردن کفش سفید پارچه ای
ممکن است فکر کنید که تمیز کردن کفش سفید پارچه‌ای کار دشواری است، اما در واقع بازگرداندن درخشش و سفید به این ‏کفش‌های زیبا بسیار ساده است. روش‌های مختلفی برای تمیز کردن کفش‌های سفید پارچه‌ای یا کتانی وجود دارد، اما یکی از ‏موثرترین روش‌ها کمک گرفتن از قدرت پاک کنندگی سرکه و توان سفید کنندگی جوش شیرین است. به همین دلیل در اینجا به ‏نحوه تمیز کردن کفش سفید با جوش‌شیرین و سرکه می‌پردازیم‎.

نحوه تمیز کردن کفش سفید پارچه ای
مواد لازم را جمع‌آوری کنید
برای تمیز کردن کفش سفید پارچه‌‌ای، به مقداری جوش شیرین، آب و سرکه سفید نیاز دارید. ترجیحا از سرکه سفید مقطر استفاده کنید تا پس از اتمام فرایند تمیزکاری، هیچگونه ردی بر روی کفش‌های سفید شما باقی نماند‎.

محلول پاک کننده را تهیه کنید
یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را به همراه دو قاشق غذاخوری سرکه سفید در یک فنجان آب‌ گرم حل کنید‎.

لکه‌های را از بین ببرید
یک پارچه و یا مسواک تمیز را به خمیر پاک کننده آغشته کرده و شروع به تمیز کردن لکه‌های روی کفش‌ کنید‎.‎ پس از اطمینان از تمیز شدن تمام نقاط کفش، با استفاده از یک پارچه نخی تمیز هرگونه باقیمانده خمیر سرکه و جوش شیرین را از ‏روی کفش پاک کرده و اجازه دهید کفش‌ها در معرض هوای آزاد خشک شوند‎.

چگونه کفش سفید جیر را تمیز کنیم
تمیز کردن کفش‌های جیر و نبوک می‌تواند کمی دشوار باشد، زیرا جیر یک پارچه ظریف به شمار می‌رود که به راحتی لکه‌دار ‏می‌شود. به همین دلیل، معمولا کفش‌های جیر و نبوک به رنگ کاملا سفید تولید نمی‌شوند. اما در نهایت، کفش‌های جیر و نبوک ‏روشن نیز ممکن است به راحتی کثیف یا کدر شوند. با استفاده از روش زیر، به آسانی و بدون آسیب رساندن به کفش جیر خود، ‏درخشش و سفیدی را به آن بازگردانید‎.

چگونه کفش سفید جیر را تمیز کنیم
مواد لازم را آماده کنید
برای تمیز کردن کفش جیر یا نبوک، به یک پارچه نخی نرم، یک مداد پاک‌کن صورتی، مقداری سرکه سفید و یک قلم موی ‏مخصوص جیر نیاز دارید‎.

لکه‌ها را پاک کنید
با استفاده از یک پارچه نخی جاذب، سطح بیرونی کفش خود را به آرامی مالش دهید تا هر گونه رطوبت از بین برود. سپس، با ‏استفاده از مداد پاک‌کن، تمام لکه‌های موجود بر روی کفش را پاک کنید‎.

رطوبت اضافی را جذب کنید
یک حوله کاغذی را بر روی لکه‌های مرطوب قرار داده و با فشار دست، رطوبت لکه را به حوله کاغذی منتقل کنید. دقت کنید که ‏کثیفی و لکه‌ها را مالش ندهید، زیرا این کار می‌تواند منجر به پخش شدن آلودگی‌ها بر روی سطح جیر شود‎.

لکه‌های باقی مانده را از بین ببرید
یک پارچه نرم را به مقداری سرکه سفید آغشته کرده و به آرامی هر گونه لکه باقی مانده را از بین ببرید. زمانی که این کار را انجام دادید، اجازه دهید که کفش‌هایتان در معرض هوای آزاد خشک شوند و سپس با ‏یک قلموی مخصوص جیر سطح بیرونی کفش را مالش دهید. این کار کمک می‌کند تا کفش جیر شما بافت مخملی خود را بازیابی ‏کند‎.


نحوه تمیز کردن کفش سآشنا شفید با جوش شیرین
یک قاشق غذاخوری جوش‌ شیرین را با ۲ قاشق غذاخوری سرکه سفید و یک فنجان آب مخلوط کنید. یک پارچه و یا مسواک کهنه ‏را به خمیر سرکه و جوش شیرین آغشته کرده و هرگونه لکه را از روی کفش خود پاک کنید. این روش در تمیز کردن کفش سفید ‏پارچه ای و چرمی بسیار موثر است. همچنین می‌توانید ۱ قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را با 1/2 قاشق غذاخوری آب اکسیژنه ‏ترکیب کرده و یک خمیر قوی‌تر بسازید. از یک مسواک آغشته به خمیر پاک کننده برای تمیز کردن کفش‌ خود استفاده کنید، ‏‏۳۰ دقیقه صبر کنید تا جوش‌شیرین تاثیر خود را بگذارد و سپس محل خمیر را آبکشی کنید‎.

نحوه تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین
مراحل تمیز کردن کفش سفید با خمیر دندان
تاثیر سفیدکنندگی خمیر دندان، تنها به دندان‌ها خلاصه نمی‌شود و می‌توان از این خمیر جادویی بر روی بسیاری از وسایل استفاده ‏کرد. برای تمیز کردن کفش سفید با خمیر دندان، آن را بر روی سطح کفش خود پخش کرده و با استفاده از یک مسواک قدیمی، ‏کفش چرمی یا کتان خود را به طور کامل تمیز کنید. پس از اطمینان از تمیز شدن کفش، با استفاده از یک پارچه مرطوب هرگونه ‏باقیمانده خمیر دندان را از روی کفش خود پاک کنید‎.

مراحل تمیز کردن کفش سفید با خمیر دندان
ترفندهای کاربردی برای تمیز کردن کفش سفید
از لاک ناخن سفید برای پوشاندن خراش‌ها و لکه‌های کوچک رنگی استفاده کنید.
از پاک‌کن‌های جادوی مخصوص کیف و کفش، پاک کننده مخصوص کفش یا یک پارچه آغشته به سرکه سفید برای پاک کردن لکه‌های موضعی کمک بگیرید.
برای تمیز کردن نقاط دور از دسترس کفش، از قلموی مخصوص کفش یا مسواک قدیمی استفاده کنید.
برای تمیز کردن بند کفش، از چند قطره مایع ظرفشویی و آب گرم کمک بگیرید.
پس از پایان فرآیند تمیزکاری، کفش‌ها را با گلوله‌های کاغذی پر کرده و در معرض هوای آزاد قرار دهید تا فرآیند خشک شدن تسریع شود.
کفش‌‌های سفید را دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. تابش طولانی مدت نور خورشید می‌تواند منجر به زرد شدن الیاف کفش شما شود.
برای پاک کردن لکه‌های روغنی، از شامپوی رقیق‌شده در آب استفاده کنید.

راه‌های جلوگیری از کثیف شدن کفش سفید
​ پیش از پوشیدن کفش‌های جدید، مقداری عایق ضد‌ آب بر روی کفش خود اسپری کنید تا جلوگیری از کثیف شدن کفش سفید شما آسان‌تر شود. این فرآیند را هر چند هفته یک بار تکرار کنید. به یاد داشته باشید که برای تمیز کردن کفش سفید، از موادی استفاده کنید که با جنس کفش تناسب دارند. استفاده از پاک کننده‌های نامناسب می‌تواند به جای حفاظت از کفش به آن آسیب برساند. به طور کلی کرم مخصوص، لوسیون کفش و موم زنبور عسل (‏در صورتی که با استفاده از یک پارچه سفید تمیز، خشک و نرم بر روی سطح کفش مالش داده شوند) ‏برای نرم نگه داشتن و ضد آب کردن کفش‌های سفید چرمی مناسب هستند.
تحت هیچ شرایطی، برای تمیز کردن کفش سفید پارچه‌ ای خود، آن را در ماشین لباس‌شویی قرار ندهید.
در عوض، اگر علائم و لکه‌های ناخوشایندی بر روی کفش‌های سفید شما ظاهر شد، از یک پارچه تمیز آغشته به سرکه سفید برای تمیز کردن کفش سفید خود استفاده کنید.
برای لکه‌های سرسخت‌تر مثل روغن یا گریس، لکه‌ها را با استفاده از یک پارچه تمیز مرطوب که به مخلوط آب گرم و شامپو کودک آغشته شده است، تمیز کنید.
برای پاک کردن لکه‌های سرسخت از روی کفش‌های سفید خود، می‌توانید از سفید کننده رقیق‌شده استفاده کنید (‏یک بخش سفید کننده با پنج بخش آب)‏. پس از پایان کار، کفش خود را با استفاده از آب گرم آبکشی کنید. استفاده از مایع سفید کننده رقیق نشده می‌تواند لکه‌های زرد رنگی بر روی کفش سفید شما به جای بگذارند.
برای دسترسی به نقاطی که دسترسی به آن‌ها سخت است، از یک مسواک قدیمی آغشته به سرکه سفید یا محلول شامپو و آب استفاده کنید.
بعد از تمیز کردن کفش خود، برای کمک به جذب رطوبت اضافی و سرعت بخشیدن به فرآیند خشک شدن، کفش‌ خود را با دستمال‌ کاغذی و یا پارچه خشک کهنه پر کنید.
کفش‌های سفید خود را در فضای باز و به دور از نور مستقیم خورشید خشک کنید.
برای تمیز کردن بند کفش‌های خود، ان‌ها را در یک کیسه لباس زیر یا روبالشتی قرار داده و در با استفاده چرخه شستشوی داغ ماشین لباسشویی، سفیدی را به آن‌ها بازگردانید.
اگر کفش‌های ورزشی خود را بدون جوراب می‌پوشید، می‌توانید هر شب مقداری جوش‌شیرین درون کفش خود بپاشید تا هرگونه بوی نامطبوع را به خود جذب کند.

 

چرم یکی از جنس‌های مرغوب برای ساخت وسایل شخصی مانند کیف، کفش، کمربند، کیف پول و غیره محسوب می‌شود و به دلیل دوام و کیفیت بالا می‌تواند برای سال‌های طولانی به عنوان وسیله محبوب مورد استفاده قرار گیرد. در بین این وسایل چرمی، کفش آسیب‌پذیرتر است و از آنجایی که با اشیا و سطوح مختلف در تماس قرار دارند، سریع‌تر کثیف می‌شود. اگر از روش‌های صحیح آگاه نباشید، تمیز کردن کفش چرم به یک فعالیت خسته کننده و گاها ناموفق تبدیل می‌شود. ولی زمانی که با ترفندهای ساده و درست آشنا شوید، به سادگی می‌توانید کفش چرم خود را مثل روز اول سالم نگه ‌دارید.

تمیز کردن کفش چرم 

با روش‌های کاربردی علاوه بر آنکه گرد و غبار و کثیفی را از کفش چرم پاک می‌کنید، ظاهر صاف و براقی به آن می‌دهید. بهترین نکته در رابطه با روش‌های ساده تمیز کردن کفش چرم این است که نیازی به خرید واکس یا براق‌کننده‌های گران‌قیمت ندارید و می‌توانید با استفاده از مواد طبیعی کفش چرم خود را تمیز کنید.

روش‌های تمیز کردن کفش چرم
کفش چرم

بهترین روشی که می‌توان معرفی کرد تا کفش چرم در وضعیت مناسب نگهداری شود، رسیدگی به آن بعد از هر بار استفاده است. البته این مراقبت اغلب نادیده گرفته می‌شود، ولی باید بدانید با هر بار پوشیدن کفش مقداری آلودگی روی آن جمع می‌شود که ممکن است به چرم آسیب بزند. پس چه اقدامی باید انجام داد؟

۱- تمیز کردن کفش چرم با برس یا دستمال
نحوه تمیز کردن کفش 

اولین توصیه برای تمیز کردن کفش، پاک کردن گرد و غبار و آلودگی از سطح چرم است. این مرحله را با استفاده از برس نرم یا دستمال پارچه‌ای انجام دهید. اگر کفشتان بندی است، برای نتیجه بهتر، بندها را به صورت جداگانه و با آب و صابون بشویید تا کاملا تمیز شوند.

تمیز کردن کفش چرم عسلی

برس زدن کفش را در جهت‌های مختلف انجام دهید. فراموش نکنید که باید فشار ملایمی به سطح چرم وارد شود تا گرد و غبار و کثیفی‌های چسبیده به آن، از بین بروند. بعد از برس کشیدن، با یک دستمال پارچه‌ای خشک، سطح چرم را پاک کنید.

۲- استفاده از آب و سرکه سفید
شستن کفش چرم با آب

محلول آب و سرکه سفید لکه‌های ایجاد شده روی کفش چرم را از بین می‌برد. در واقع این لکه‌ها هستند که باعث کدر شدن و کثیف بودن کفش می‌شوند. فراموش نکنید که محلول باید به طور یکسان روی سطح چرم پخش شود. اگر آب و سرکه را فقط روی لکه‌ها استفاده کنید، ممکن است لکه‌های جدیدی به وجود آیند.

کفش چرم

بعد از آنکه چرم را به محلول آغشته کردید، با استفاده از دستمال تمیز و خشک، آن را پاک کنید. سپس کفش را در معرض آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شوند.

۳- روغن زیتون
روغن زیتون

کاربرد روغن زیتون برای کفش چرم، نرم‌تر و براق شدن آن است. پس اگر احساس می‌کنید چرم کفشتان کدر شده و ظاهر کثیفی دارد، حتما از این ترفند استفاده کنید. روغن زیتون را می‌توانید با خیال راحت جایگزین واکس یا دیگر محصولات مراقبتی کفش کنید.بی

ت

میز کردن کفش چرم با روغن زیتون

برای این منظور کافی است چند قطره روغن زیتون روی کفش بریزید و با استفاده از دستمال نرم و تمیز، روغن را روی سطح چرم پخش کنید.

۴- پودر تالک (پودر بچه) برای از بین بردن لکه روغن
پودر بچه

لکه‌های روغن روی سطح چرم کاملا مشهود هستند ولی خوشبختانه باید بدانید که این لکه‌ها به راحتی و با استفاده از پودر تالک یا همان پودر بچه از بین می‌روند. این ماده چربی را جذب می‌کند و موجب جلوگیری از ایجاد لکه روی هر سطحی می‌شود.

از بین بردن لکه روغن کفش چرم

ابتدا لکه روغن روی کفش چرم را با استفاده از دستمال نخی خشک پاک کنید تا رطوبت و خیسی آن از بین برود. زمان تمیز کردن چربی و روغن مراقب باشید، چون اگر دستمال را بیش از حد روی کفش بمالید، باعث پخش شدن روغن می‌شود.
در مرحله بعد پودر تالک را روی قسمت مورد نظر بریزید و اجازه دهید شب تا صبح به همان وضعیت باقی بماند.
صبح روز بعد کفش را تکان دهید تا اضافی پودر روی زمین بریزد و سپس با استفاده از برس نرم، باقیمانده پودر روی کفش چرم را پاک کنید.
۵- استفاده از پوست موز
پوست موز

آیا فکرش را می‌کردید که بتوانید با استفاده از پوست موز کفش چرم خود را تمیز کنید؟ این ماده طبیعی که اغلب مواقع دور انداخته می‌شود، برای اهداف مختلف خانه نیز کارایی دارد. ترکیبات موجود در پوست موز ذرات و جرم تجمع یافته روی چرم را از بین می‌برد و باعث براق شدن آن می‌شود.

تمیز کردن کفش چرم با موز

پوست موز را بردارید و قسمت سفید داخلی آن را روی کفش چرم بمالید.
سپس یک دستمال نخی بردارید، آن را روی چرم بکشید تا جرم و کثیفی از بین برود و سطح کفش براق‌تر شود.
در نهایت کفش را در معرض هوا قرار دهید تا خشک شود.
چگونه قسمت داخلی کفش چرم را تمیز کنید؟
نحوه تمیز کردن کفش چرم روشن

بعد از آنکه قسمت خارجی کفش خود را تمیز کردید، حالا باید به سراغ داخل کفش چرم بروید تا از گسترش میکروب، قارچ، آلودگی و بوی نامطبوع جلوگیری شود. شاید تصور کنید این قسمت از تمیز کردن کفش چرم ضرورتی ندارد، ولی باید بدانید که عرق پا و باکتری‌هایی که درون کفش باقی می‌مانند از دلایل اصلی بوی ناخوشایند و عفونت‌های پا هستند.

 

جوش شیرین برای تمیز کردن کفش چرم

ابتدا یک دستمال بردارید، آن را با استفاده از آب و چند قطره آمونیاک مرطوب کنید.
سپس قسمت داخلی کفش را با دستمال مرطوب تمیز کنید و کفش را در سایه قرار دهید تا خشک شود.
بعد از گذشت مدت زمانی که کفش خشک شد، مقدار زیادی جوش شیرین داخل آن بریزید. کفش را به خوبی تکان دهید تا این پودر به صورت یکنواخت در همه قسمت‌ها پخش شود و همه سطوح داخلی را بپوشاند.
کفش را به همین صورت تا روز بعد نگه دارید. صبح بعدی، باقی‌مانده جوش شیرین را خالی کنید و دور بریزید.

در نهایت هم به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از بوی نامطبوع پا می‌توانید از محصولات بهداشتی و مراقبتی پا مانند پودر خوشبوکننده مخصوص استفاده کنید.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۰/۰۸/۲۳
بنفش بیوتی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی