مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

۰۱
آذر ۰۰

قهوه در واقع برای سلامتی مفید است ، آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی مفید موجود در قهوه می تواند سلامتی را ارتقا دهد. با بررسی آزمایشات بالینی که در سال ۲۰۱۷ مشخص شد مصرف قهوه در حد معمول بی خطر است و به احتمال زیاد باعث بهبود سلامتی میشودمحققان فواید نوشیدن قهوه را برای شرایطی مانند دیابت ، بیماری های کبد و قلبی عروقی را بررسی کرده اند و آن ها از برخی از این ادعا ها پشتیبانی می کنند اما نه از همه آن ها

قهوه بدن را در برابر بیماری هایی همچون : دیابت نوع ۲ ، بیماری پارکینسون (لرزش و کند شدن حرکات بدن )، آلزایمر ، افسردگی ،بیماری کبد و همچنین قهوه برای تقویت دستگاه گوارش بی خطر و موثر می باشدو ارتقا قلب سالم می شود.

مواد مغذی موجود در قهوه
ریبوفلاوین (ویتامین B2)
پانتوتنیک اسید (ویتامین B5)
منگنز و پتاسیم
منیزیم و نیاسین (ویتامین B3)
۱- خواص قهوه و انرژی زایی
قهوه یک انرژی زا و هشیار کننده است شما با مصرف قهوه کافئین دار علاوه بر اینکه ذهن خود را هوشیار میکنید بلکه موجب تقویت حافظه و افزایش توانایی خود می شود زیرا پس از مصرف قهوه و وارد شدن کافئین به جریان خون و سپس مغز موجب افزایش موادی مانند دوپامین(در مغز نقش پیامرسان عصبی) و نوراپی (تمرکز و هوشیاری مغز)می شود.

۲- قهوه چربی سوز عالی
قهوه نیز میتواند یک چربی سوز باشد و سرعت سوخت وساز بدن را ۳ تا ۱۱ درصد افزایش دهد ، کافئین خود به تنهایی در تمامی مکمل های چربی سوز وجود دارد. اما به مرور و مصرف زیاد این نوشیدنی این نوع تاثیر را در بدن کم میکند.

۳- خواص قهوه برای دیابت
ن روز ها بیماری دیابت نوع گریبان  گیر خیلی ها می شود خبر خوب در این لاره این است که قهوه تاثیر مثبتی بر این بیماری دارد.  مطالعات نشان می‌دهد ریسک ابتلا به این بیماری در افرادی که بیشترین میزان قهوه را مصرف می‌کنند، ۲۳ %تا ۶۷ %کمتر است ،یک متاآنالیز با آزمایشی که بر روی داوطلبان انجام داد به این نتیجه رسید که مصرف هر فنجان اضافی قهوه کافئین دار و بدون کافئین که در روز به ترتیب  ۹% و ۶% با خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ همراه است ..

۴- خواص قهوه برای بیماران قلبی
در سال ۲۰۱۶ یک فرا تحلیل نشان داد که مصرف قهوه باعث کاهش مرگ بیماران دارای سکته قلبی می شود و همچنین موجب پیشگیری از آن می شود و حتی پس از سکته‌قلبی، روند بهبود قلب را تقویت کرده و احتمال حمله قلبی بعدی را کاهش دهد البته برای رسیدن به چنین وضعیت مطلوبی نیاز است قهوه به اندازه مصرف شود.

۵- قهوه مناسب برای پیشگیری از الزایمر
قهوه برای جلوگیری از ابتلا به اختلالات مغزی همچون آلزایمر که موجب اختلال عملکرد مغز و زوال عقل میشود تاثیر گذار است و افرادی که قهوه مصرف می کنند بین ۲۳ تا ۶۰ کمتر در معرض این بیماری قرار می گیرند.

خواص قهوه برای بیماری ها - قهوه برای دیابت
خواص قهوه برای بیماری ها – قهوه برای دیابت
۶- قهوه بخاطر داشتن کافئین پارکینسون رو کاهش میدهد
از دیگر خواص درمانی قهوه میتوان به کاهش پارکینسون اشاره کرد، از بیماری های بسیار رایج بین مردم پس از آلزایمر پارکینسون (لرزش و کند شدن حرکات بدن ) هست که موجب آسیب رسیدن به مغز میشه، طبق مطالعاتی انجام شده مصرف کافئین و قهوه موجب کاهش ۳۰ الی ۶۰ درصدی این بیماری در سنین بالاتر میشود، توجه داشته باشید که از بین بردن مرگ سلول ها بر اثر مصرف کافئین می باشد و کسانی که قهوه بدون کافئین مصرف میکنن نباید انتظار کاهش این بیماری رو داشته باشند.

۷- قهوه برای سیروز  مناسب است؟
یکی دیگر از بیماری های شایع کبد که سیروز نام دارد را می توان با مصرف قهوه  از ابتلا به آن پیشگیری کرد تحقیقات نشان می دهد افرادی که روزانه ۴ فنجان قهوه می نوشند ۸۰% کمتر به این بیماری مبتلا می شوند ( سیروز: بافت کبد به دلیل عفونت مزمن، فرسوده و در اکثر موارد منجر به مرگ می‌شود)

۸- سرطان و قهوه
اثرات مصرف قهوه بر خطر به سرطان به طور کلی نشان می دهد که بی خطر است و خطر ابتلا به سرطان را پایین می آورد، امروزه به دلیل مصرف غذاهای ناسالم و سبک زندگی نادرست خطر ابتلا به سرطان خیلی ها را و حتی همه ما را تهدید می کند.

طبق تحقیقاتی  که بر روی حدود ۵۰ هزار نفر انجام شد، احتمال ابتلا به سرطان روده‌ بزرگ در کسانی که روزانه ۴ یا ۵ فنجان قهوه می‌خوردند، ۱۵ درصد کمتر بود. علاوه بر این یکی دیگر از خواص و فواید درمانی قهوه کمک به بهبود سرطان پروستات است. و همچنین مصرف منظم قهوه موجب می شود انسولین خون تنظیم شود.

۹- قهوه شادی آور عالی
قهوه علاوه بر انرژی زا بودن شادی آور است و از افسردگی جلوگیری می کند. زیرا قهوه دوپامین و  سروتونین ( به گفته خیلی ها ایجاد کننده حس خوب در بدن ) افزایش می دهد. آمار تحقیقات نشان می دهد که خانم هایی که روزانه ۴ فنجان قهوه مصرف می کنند ۲۰% کمتر از افراد دیگر به افسردگی مبتلا می شوند.

۱۰- خواص قهوه برای تقویت نیرو
یکی دیگر از خواص و فواید درمانی قهوه این است که در زمان نوشیدن قهوه ماده‌ای به نام عامل نرون‌زای مغزی (BDNF) در مغز ترشح می‌شود که باعث تقویت نیروی عضلانی می‌شود. در صورت عدم ترشح BDNF ماهیچه‌ها تحلیل می‌روند. به این ترتیب کافئین موجود در قهوه از کاهش نیرو بر اثر کهولت سن پیشگیری می‌کند و از این طریق خطر آسیب دیدن ماهیچه‌ها به خصوص در ورزشکاران کمتر می‌شود.

خواص درمانی قهوه


خواص درمانی قهوه
۱۱- قهوه موجب کاهش آسب های ماهیچه ای
در حالی که میزان کاهش درد ناشی از آسیب ماهیچه‌ها به خصوص در میان ورزشکاران با داروی مسکن ناپروکسن حدود ۲۰% تا ۳۰% است، براساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه ایلینو ایالات متحده افرادی که روزانه ۲ تا ۳ فنجان قهوه مصرف می‌کنند ۴۸%بیشتر کاهش درد را احساس می‌کنند. به این ترتیب کاهش درد از جمله مهم‌ترین خواص و فواید درمانی قهوه به شمار می‌رود.

۱۲- خواص قهوه برای افزایش طول عمر
همانطور که گفته شد قهوه موجب کاهش بسیاری از بیماری ها میشوئ و همین خود نشان دهنده این است که کیفیت و طول عمر شما را افزایش خواهد داد، طبق تحقیقاتی که انجام شده کسانی که روزانه قهوه مصرف میکنند به مدت ۱۸ الی ۲۴ سال موجب میشود که میزان مرگ و میر را به حدود ۲۰ درصد کاهش دهد. و همانوطر که گفتین بیماران دیابت نوع ۲ با مصرف قهوه میتوانند ۳۰ درصد کاهش مرگ و میر را داشته باشند.

۱۳- خواص قهوه برای سنگ صفرا
زیر کبد کیسه صفرا قرار دارد که قطعات جامدی در آن شکل میگیرند که سنگ صفرا نامیده میشود و با مسدود شدن لوله های صفرا موجب درد خواهند شد، اگر شما رژیم غذایی با کلسترل بالا دارید مستعد این سنگ میباشد، یکی از نوشیدنی هایی که موجب کاهش ایجاد سنگ صفرا میشه قهوه است و میتونه برای پیشگیری و درمان از آن استفاده کرد.

۱۴ – رژیم غذای عالی سرشار از آنتی اکسیدان
در کشورهای اروپایی و آمریکایی کسانی که برای خود یک رژیم غذایی استاندارد دارند قهوه جزو سالم ترین رژیم ها به حساب می اید، این هم بخاطر وجود مقدار خیلی زیادی از آنتی اکسیدان در ترکیبات قهوه می باشد و میتواند یک ؤزیم غذایی فوق العاده برای تمام افراد جامعه باشد.

عوارض و مضرات قهوه برای بدن
توجه داشته باشید که عوارض ذکر شده در این مقاله شامل انواع قهوه سبز، ترک، اسپرسو تلخ و … می شود؛ اما به طور مثال چون قهوه اسپرسو کافئین بیشتری دارد باید مصرف روزانه آن از سایر قهوه ها کمتر باشد.

1. استرس و اضطراب
مقادیر بالای کافئین موجود در قهوه، باعث افزایش هورمون های استرس مانند کورتیزول شده و خطر ابتلا به  استرس، اضطراب و افسردگی را افزایش می دهد.

2. بی خوابی
مطالعات نشان داده که کافئین، احتمال ابتلای افراد به بی خوابی شبانه را تشدید می کند به همین دلیل توصیه می شود که شب ها قبل از خواب از نوشیدن قهوه، اجتناب کنید.

3. معده و دستگاه گوارش
تحقیقات نشان داده که نوشیدن قهوه با معده خالی، باعث افزایش تولید اسید هیدروکلریک شده و می تواند احتمال نفخ معده، سندروم روده تحریک پذیر، دیورتیکولیت و حتی سرطان روده بزرگ را افزایش دهد.

مقادیر بالای کافئین و اسید های مختلف موجود در قهوه، می توانند معده و روده کوچک را تحریک کرده و باعث زخم معده و بیماری کرون شوند. همچنین کافئین موجود در قهوه، رفلاکس اسیدی معده و سوزش سر دل را تشدید می کند.

متخصصان توصیه می کنند که افراد مبتلا به مشکلات گوارشی، بهتر است از نوشیدن قهوه اجتناب کنند.

4. یبوست و اسهال
زیاده روی در مصرف قهوه باعث التهاب در دستگاه گوارش شده و خطر ابتلا به یبوست را افزایش می دهد. با این وجود، کافئین موجود در قهوه، در برخی افراد ممکن است باعث اسهال شود.

5. فشار خون و قلب
زیاده روی در مصرف قهوه باعث آزاد شدن هورمون های استرس مانند کورتیزول، اپی نفرین و نوراپی نفرین می شود، این مواد شیمیایی باعث فشار خون بالا و تپش قلب شده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را افزایش می دهند.

تحقیقات نشان داده که کافئین موجود در قهوه، 2 تا 3 ساعت پس از نوشیدن آن می تواند باعث افزایش فشار خون در افرد شود.

6. کلسترول خون
مطالعات نشان داده که زیاده روی در مصرف قهوه، باعث افزایش کلسترول خون شده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

7. جنین، زنان باردار و شیرده
تحقیقات نشان داده، کافئین موجود در قهوه می تواند خطر ابتلا به کیست پستان در خانم ها را افزایش دهد.

یک مطالعه از دانشکده پزشکی دانشگاه نوادا نشان داد که کافئین می تواند حدود یک درصد از زنان احتمال بارداری را کاهش دهد.

در یک مطالعه، مشخص شد که کافئین موجود در قهوه می تواند خطر سقط جنین و زایمان زودرس در دوران بارداری را افزایش دهد به همین دلیل متخصصان، توصیه می کنند که زنان در دوران بارداری و شیردهی بهتر است از مصرف قهوه اجتناب کنند.

در تحقیقات اخیر مشخص شده که مقادیر بالای کافئین موجود در قهوه علائم یائسگی را تشدید کرده و خطر ابتلا به پوکی استخوان در زنان یائسه را افزایش می دهد.

8. کم خونی
نوشیدن قهوه، جذب مواد مغذی به ویژه آهن را از مواد غذایی کاهش داده و می تواند خطر ابتلا به کم خونی فقر آهن یا آنمی را تشدید کند.

9. کودکان و نوجوانان
تحقیقات نشان داده که قهوه به دلیل مقادیر بالای کافئین که دارد، احتمال ابتلا به فشار خون بالا و بیماری های قلبی را در کودکان و نوجوانان افزایش می دهد.

متخصصان توصیه می کنند که کودکان و نوجوانان بهتر است از نوشیدن قهوه، جدا خودداری کنند.

10. سرطان
قهوه حاوی آکریل امید است که به عنوان یک ماده ی سرطان زا شناخته می شود و می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. (قهوه بو داده حاوی مقادیر بالاتری از آکریل امید می باشد.)

11. سردرد و میگرن
زیاده روی در مصرف قهوه به دلیل مقادیر بالای کافئین که دارد می تواند، سردرد و میگرن را تشدید کند.

12. رابدومیولیز
رابدومیولیز که به نام واپاشی ماهیچه مخطط هم شناخته می شود، نوعی بیماری است که در آن عضلات اسکلتی تخریب می شود، محتویات آن به درون خون وارد شده و در نتیجه منجر به نارسایی کلیوی خواهد شد.

تحقیقات نشان داده که زیاده روی در مصرف قهوه به دلیل مقادیر بالای کافئین موجود در آن، می تواند خطر ابتلا به رابدومیولیز را افزایش دهد.

13. اعتیاد به قهوه
مطالعات نشان داده که کافئین موجود در قهوه باعث وابستگی روانی و جسمی به این نوشیدنی محبوب شده و ترک آن علائمی مانند ترک مواد مخدر در بدن ایجاد می کند.

14. تکرر ادرار
تحقیقات نشان می دهد که زیاده روی در مصرف قهوه به دلیل مقادیر بالای کافئین موجود در آن باعث تکرر ادار شده و در افراد مسن می تواند منجر به بی اختیاری ادراری شود.

15. نقرس
برخی تحقیقات نشان داده که نوشیدن مقادیر زیاد قهوه می تواند خطر ابتلا به نقرس را افزایش دهد.

16. پوکی استخوان
کافئین موجود در قهوه، جذب مواد مغذی از جمله کلسیم و منیزیم را کاهش داده و خطر ابتلا به شکستگی استخوان و پوکی استخوان در مردان و زنان را افزایش می دهد.

17. دیابت نوع 2
برخی تحقیقات نشان داده که زیاده روی در مصرف قهوه به دلیل مقادیر بالای کافئین موجود در آن، باعث افزایش قند خون شده و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهد.

18. گلوکوم
کافئین موجود در قهوه باعث افزایش فشار داخل چشم شده و خطر ابتلا به گلوکوم را افزایش می دهد.

19. گوش
تحقیقات جدید در بوستون نشان داده که نوشیدن قهوه به دلیل کافئین موجود در آن می تواند باعث وزوز و زنگ گوش شود.

20. آلرژی و حساسیت
ناخالصی های موجود در قهوه های با کیفیت پایین می توانند باعث آلرژی و حساسیت در برخی افراد شوند.

مضرات و


 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۰/۰۹/۰۱
بنفش بیوتی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی