مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

۰۶
آذر ۰۰

تعریف انگیزه چیست؟
انگیزه به ما کمک می کند تا بتوانیم برای تحقق بخشیدن به اهداف مان، تلاش کنیم و از همه مهمتر با برنامه ریزی دقیق و اصولی، شروع به کار و فعالیت کنیم. انگیزه سوخت ما برای کار و فعالیت است.

اگر مایل هستید که بیشتر در مورد انگیزه بدانید، حتما مقاله زیر را بخوانید.

انگیزه چیست ؟ چرا در زندگی نیاز به انگیزه داریم؟
نقش انگیزه در پیشرفت و موفقیت افراد
برای رسیدن به موفقیت و اهداف خود در زندگی به انگیزه نیاز دارید. زیرا بدون شک زمانی که برای شروع هر کاری انگیزه کافی داشته باشید:

-با اشتیاق و انرژی بیشتری کار را شروع می کنید،

-برای محقق ساختن آن برنامه ریزی می کنید،

-برای شروع کارها امروز و فردا نمی کنید،

البته لازم به ذکر است که شما باید انگیزه خود را در طول مسیر حفظ کنید تا از ادامه راه باز نمانید. زیرا در طول مسیر مشکلات فراوانی بر سر راه تان وجود دارد که اگر انگیزه کافی نداشته باشید، خیلی سریع از ادامه مسیر منصرف خواهید شد.

چگونه انگیزه پیدا کنیم : راه های افزایش انگیزه
در ادامه راه هایی را برای تان ذکر می کنیم که اگر تنها به چند مورد از آن‌ها عمل کنید، به طور حتم برای شروع هر کاری انگیزه لازم را به دست خواهید آورد.

1)موفقیت های گذشته را به یاد آورید
اگر از شروع اهداف خود ترس دارید و به همین دلیل امروز و فردا می کنید، باید خاطرات خوب گذشته و موفقیت هایی که به دست آورده اید را به یاد آورید تا برای حرکت و شروع انگیزه به دست آورید.

اگر گمان می کنید که در زندگی هیچ موفقیتی به دست نیاورده اید، سخت در اشتباهید. هیچ فردی نیست که در زندگی خود موفقیت نداشته باشد.

راه های افزایش انگیزه
راهکار
به روزهای خوب گذشته فکر کنید، به این فکر کنید که در چه زمان هایی و برای چه اتفاقاتی از صمیم قلب خوشحال و از خودتان راضی بوده اید. با این روش به راحتی می‌توانید موفقیت های خود را پیدا کنید. از دیگران نیز می‌توانید کمک بگیرید. برای مثال از والدین خود بپرسید که چه زمانی به شما افتخار کرده اند.

توصیه می کنم حتما لیستی از موفقیت های خود بنویسید و سعی کنید لیست تان را طولانی تر کنید تا بتوانید انگیزه بیشتری به دست آورید.

2)قانون 5 دقیقه را بیاموزید
اغلب افراد دوست دارند در انجام کارهای خود موفق باشند و به زندگی که آروزیش را دارند برسند. اما انگیزه ندارند تا کاری را شروع کرده و به سرانجام برسانند. مدام بهانه می‌آورند که مهارت کافی ندارم، وقت ندارم، خسته ام و…. این گونه افراد تمام زمان و عمر خود را تلف می کنند.

راهکار
برای جلوگیری از این اتفاق از قانون 5 دقیقه کمک بگیرید. انجام هر کاری که شروع آن برای تان سخت و طاقت فرساست، به خود بگویید که حاضرید تنها 5 دقیقه آن کار را انجام دهید. مطمئن باشید انجام آن را ادامه داده و به مرور برای انجام آن برنامه ریزی می کنید.

لیستی از کارهایی که دوست دارید انجام دهید ولی انگیزه برای انجام آن ندارید را بنویسید، برای مثال ورزش کردن و یا کتاب خواندن. همین الان بلند شوید و 5 دقیقه ورزش کنید و یا 5 دقیقه چند صفحه از یک کتاب را بخوانید. لازم نیست از کارهای بزرگ و دور از دسترس شروع کنید.

3)راه های افزایش انگیزه : آینده دور را تصور کنید
مشکلات و چالش های زیادی بر سر راه تان وجود دارد که به راحتی شما را از ادامه مسیر منصرف می کند. برای اینکه بتوانید از این اتفاق جلوگیری کنید، لازم است که افق های دور و آینده خود را تصور کنید. با این کار علاوه بر افزایش انگیزه، حال تان نیز بهتر شده و در مقابل مشکلات و چالش ها مقاوت می کنید.

راه های افزایش انگیزه
راهکار
سعی کنید همیشه آینده ای که دوست دارید را تصور کنید. تصور کنید که دوست دارید در سنین بالاتر به چه موفقیت هایی دست یافته و چگونه زندگی داشته باشید.

حتما روی برگه ای کاغذ بنویسید تا زمانی که انگیزه تان کاهش می‌یابد، بتوانید آن را مرور کنید و دوباره انگیزه بگیرید. این کار به شما کمک می کند که بتوانید به این سوال پاسخ دهید که چگونه در زندگی خود انگیزه درونی پیدا و یا ایجاد کنیم .

4)آهنگ های انگیزه بخش گوش دهید
همیشه در گوشی همراه خود لیستی از آهنگ های انگیزشی نیز داشته باشید تا زمانی که انرژی و انگیزه تان برای ادامه دادن کاهش یافت، آن‌ها را گوش دهید. این روش روحیه شما را تغییر میدهد.

راهکار
به جای آهنگ، می‌توانید از پادکست های انگیزشی نیز استفاده کنید. پادکست هایی که به شما انگیزه میدهند و حال تان را خوب می کنند. حتی می‌توانید از صوت های سخنرانی های انگیزشی نیز استفاده کنید. پیشنهاد می کنم به پیاده روی بروید و با گوش دادن به آهنگ ها و پادکست ها، انگیزه خود را افزایش دهید.

5)قانون 5 ثانیه را فراموش نکنید
همیشه گمان می کنیم که برای انجام هر کاری وقت داریم و آن را به تعویق می‌اندازیم. برای مثال قصد داریم تنها کار کوچکی مانند ظرف شستن انجام دهیم و مدام در آن تعلل می کنیم، یا حتی صبح زود از خواب بیدار شویم، درس بخوانیم، ورزش کنیم و هزاران کار دیگری که با انجام ندادن شان، تنها ذهن خود را مشغول می کنیم.

راهکار
قانون 5 ثانیه به شما کمک می کند تا به راحتی با این تفکر مبارزه کنید. تنها باید برای انجام هر کاری از 5 تا 1 بشمرید و به 1 ثانیه نرسیده از جا بلند شده و آن کار را انجام دهید.

راه های افزایش انگیزه
همه ما امروزه با وجود شبکه های اجتماعی ترجیح میدهیم به جای استفاده مفید از زمان و انجام کارهای ضروری، وقت خود را ساعت ها تلف کنیم. پس بیایید از امروز به خودمان قول بدهیم که با قانون 5 ثانیه، گوشی همراه خود را رها کنیم و به کارهای مهمتر برسیم.

6)راه های افزایش انگیزه : تحرک کافی داشته باشید
اگر در تمام طول روز در حال کار کردن و فعالیت هستید، حتما زمان هایی را به تحرک و ورزش کردن اختصاص دهید تا انرژی و انگیزه تان از بین نرود.

راهکار
برنامه ریزی کنید که هر دو ساعت یک بار از کار خود دست بکشید و چند حرکت کششی انجام دهید تا انرژی بگیرید. این کار علاوه بر افزایش انرژی و انگیزه، سلامت شما را نیز تضمین کرده و از آرتروز، چاقی، تنبلی و… جلوگیری می کند.

7)به اطرافیان خود دقت کنید
مهمتر از هر چیز این است که به دوستان و نزدیکان خود توجه کنید و افرادی را انتخاب کنید که برای رسیدن به اهداف تان مشوق شما باشند، نه مانع و سد. این نکته را هرگز فراموش نکنید که شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین مراوده را با آن‌ها دارید.

ابتدا سعی کنید انگیزه خود را افزاش داده و به اهداف تان برسید تا بتوانید به دیگران نیز کمک کنید که بدانند چگونه می‌توانیم در خود انگیزه درونی را پیدا و یا ایجاد کنیم . شما می‌توانید در این راه به دیگران کمک کنید، زیرا مسیر موفقیت را طی کرده اید.

راهکار
سعی کنید با افرادی دوست شوید و رفت و آمد کنید که فکر های بزرگی دارند و به عبارت بهتر بزرگ فکر می کنند. مراوده با این گونه افراد به شما انگیزه میدهد.

راه های افزایش انگیزه
اما اگر با افرادی رفت و آمد کنید که همیشه از همه چیز ناراضی هستند و فکر می کنند که با شرایط الان هیچ کاری نمی‌توان انجام داد و رسیدن به اهداف غیر ممکن است، شما نیز مانند آن‌ها فکر می کنید.

بنابراین توصیه می کنم که رفت و آمد با این گونه افراد را محدود کرده و به مرور از بین ببرید و دوستان بهترین را جایگزین شان کنید.

8)با ترس های خود رو به رو شوید
این موضوع کاملا طبیعی است که برای شروع هر کاری اندکی ترس داشته باشیم. این ترس لازم است زیرا باعث می‌شود برای انجام هر کاری از قبل فکر و برنامه ریزی کنیم. اما اگر این ترس به گونه ای باشد که ما را و از حرکت باز دارند و مانع ما باشد، امری طبیعی نیست. باید با این ترس خود مبارزه کنید ت به موفقیت برسید.

راهکار
ابتدا لیستی از ترس های خود بنویسید، مانند ترس از شکست، ترس از ورشکستگی، ترس از مورد تمسخر قرار گرفتن، ترس از قضاوت شدن و…. تمام ترس های خود را بنویسید.

سپس برای هر کدام از ترس های خود چاره ای بیاندیشید. برای این کار می‌توانید مطالعه کنید، از دیگران مشورت کنید، سراغ افرادی بروید که کارهایی مشابه شما نجام داده اند، مشاوره بگیرید و…. به عبارتی تمام جوانب کار را بسنجید تا ترس هایتان به مرور کاهش یابد.

9)راه های افزایش انگیزه : اهداف تان را خُرد کنید
برای اینکه بتوانید راحت تر به اهداف خود برسید، لازم است که ابتدا آن را خورد کرده و به اهداف کوچکتر تقسیم کنید. این کار باعث می‌شود تا سریع تر، با انگیزه بیشتر و با ترس کمتری فعالیت ها و کارهای خود را شروع کنید. از همه مهمتر نیز این است که با به دست آوردن موفقیت های کوچک و آسان تر، انگیزه بیشتری برای ادامه دادن به دست می‌آورید.

راهکار
ابتدا مهمترین هدف خود را انتخاب کنید و سپس لیستی از کارهایی که باید برای رسیدن به آن انجام دهید را بنویسید واولویت بندی کنید. انجام هر کدام از کارها را مانند یک هدف در نظر بگیرید و برای تک تک آن‌ها برنامه ریزی کنید تا بتوانید کارها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و سریع تر به هدف اصلی خود برسید.

راه های افزایش انگیزه
10) هیچ وقت برای شروع دیر نیست
زمانی که به بعضی از افراد می‌گوییم که کاری را شروع کن، برای رسیدن به اهدافت تلاش کن، زندگی ات را تغییر بده و…، در اغلب مواقع با این برخورد رو به رو می‌شویم که دیگه برای شروع دیر است، سنم بالا رفته، درآمد و استقلال مالی ندارم، درگیر خانه داری و فرزندانم هستم و هزاران هزار بهانه دیگر.

این دید شما را از بسیاری از مسائل مهم زندگی تان باز می‌دارد و اجازه نمیدهد تا به اهداف و برنامه هایی که در زندگی دارید برسید.

راهکار
دید خود را تغییر دهید که هیچ وقت برای شروع کارها و رسیدن به اهداف تان دیر نیست و هیچ ارتباطی به سن بالا و… ندارد. باور کنید که تمام این‌ها بهانه هایی است برای تلاش نکردن. ذهن ما راحت طلب است و دوست دارد آسان ترین راه را انتخاب کند.

11)برای تنبلی خود، جریمه در نظر بگیرید
ترس از جریمه شدن و تنبیه همیشه در ما وجود دارد و نمی‌توان منکر آن شد. کاری به ریشه این نوع ترس نداریم ولی می‌توانیم به آن با دید مثبت نگاه کنیم تا تمام تلاش خود را برای جریمه و یا تنبیه نشدن به کار ببریم.

راهکار
قبل از شروع هر کاری به خود بگویید که اگر این کار را در زمان مقرر به پایان نرساندم، باید جریمه بشوم. اگر بتوانید جریمه نقدی برای خود در نظر بگیرید، بهتر است زیرا هیچ کدام از ما دوست نداریم پول و سرمایه خود را از دست بدهیم، هر چند که اندک باشد.

12)راه های افزایش انگیزه : به خودتان پاداش دهید
حتما هر از چند گاهی برای موفقیت هایی که به دست می‌آورید، به خودتان پاداش دهید. هر چند موفقیتی که به دست آورده اید کوچک باشد. پاداش گرفتن چه از خود و یا دیگری به شما انگیزه لازم برای طی کردن میسر و گرفتن پاداش های بیشتر را میدهد.

راه های افزایش انگیزه
اگر فردی از شما پرسید که چگونه می‌توانیم در خود انگیزه درونی را پیدا و یا ایجاد کنیم ، آسان ترین و بهترین راه حل این است که به آن‌ها بگویید برای رسیدن به موفقیت های کوچک به خود پاداش دهند.

راهکار
برای اینکه برای رسیدن به اهداف خود موفق تر و پر انرژی تر باشید، پیشنهاد می کنم برای خود پاداش معینی را در نظر بگیرید، مانند خرید کتاب، لباس، وسایل مورد نیاز و…. حتما لازم نیست برای هر موفقیت پول زیادی خرج کنید، تنها کافی است خودتان را به یک فنجان قهوه و یا چایی دعوت کنید.

13)عوامل انگیزه بخش را در مقابل خود قرار دهید
با دیدن و خواندن مطالبی که به ما انگیزه لازم برای حرکت میدهند، ذهن مان باور می کند که به طور حتم به موفقیت رسیده و می‌توانیم به جایگاه دلخواه خود در زندگی فردی و اجتماعی برسیم.

راهکار
در راستای اهداف و برنامه هایی که دارید، جملات انگیزه بخش و یا تصویر آن هدفی که دوست دارید به آن برسید را در گوشی همراه، دسکتاپ سیستم تان و یا روی دیوار اتاق تان قرار دهید تا مقابل چشم تان باشد. برای مثال هدف شما می‌تواند خریدن یک ماشین باشد که می‌توانید عکس آن را در مقابل چشمان تان قرار دهید.

14)استراحت و تفریح را فراموش نکنید
شما علاوه بر کار، کسب درآمد و رسیدن به اهداف و خواسته های تان در زندگی، نیاز به استراحت و تفریح نیز دارید. اگر به این نکته توجه نکنید، بدون شک انگیزه خود را از دست میدهید و بعد از مدتی با کلی کار نیمه تمام مواجه می‌شوید.

راه های افزایش انگیزه
راهکار
لیستی از مکان های دیدنی و تفریحاتی که دوست دارید انجام دهید، تهیه کنید و برنامه ریزی کنید که در حین انجام کارهایی که دارید، زمانی را به استراحت و تفریح بپردازید. حتما لازم نیست به تفریحات خارق العاده و گران فکر کنید. تنها کافی است دوستی که از هم صحبتی با آن لذت می‌برید را ببینید.

15)راه های افزایش انگیزه : کتاب انگیزشی بخوانید
خواندن جملات انگیزشی به صورت روزانه و مکرر که در کتاب ها نوشته شده اند، می‌توانند انگیزه و نگرش ما را در زندگی تغییر داده و در نتیجه شرایط زندگی را برای ما بهتر کنند. به همین دلیل است که افراد بزرگ دنیا ما را به کتاب خواندن تشویق می کنند.

راهکار
افراد موفق زیادی در دنیا وجود دارند که تجربه های خود را در کتاب نوشته و در اختیار دیگران قرار داده اند. تنها کافی است اسامی آن‌ها را در گوگل سرچ کرده و کتاب های آن‌ها را پیدا کنید.

در ادامه چندین کتاب انگیزشی را برای تان ذکر می کنیم:

-قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی

-صبح جادویی اثر هال الرود

-اثر مرکب اثر دارن هاردی

-تئوری انتخاب اثر ویلیام گلسر

-سیلی واقعیت اثر راس هریس

-بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

-حکایت دولت و فرزانگی اثر مارک فیشر

16)در زمان حال زندگی کنید
هیچ سودی ندارد که شما همیشه از گذشته خود یاد کنید و شکست ها و ناکامی های تان را به خودتان یادآوری کنید. شما باید عادت کنید که در زمان حال زندگی کنید، از زندگی لذت ببرید و از خود بپرسید که چگونه انگیزه درونی را در خود پیدا و یا ایجاد کنیم ؟

راه های افزایش انگیزه
راهکار
هر روز به خود بگویید که «امروز آخرین روز زندگی من است، بنابراین باید به گونه ای زندگی کنم که مورد دلخواهم است و کارهایی انجام دهم که حالم را خوب می کند.»

مانند افرادی زندگی نکنید که گمان می کند هیچ وقت نمی‌میرند و همیشه برای انجام کارهای شان وقت کافی دارند.

17)راه های افزایش انگیزه : هر روز سپاسگذاری کنید
زمانی که به خاطر تمام داشته هایی که دارید سپاسگذاری می کنید، مطمئن باشید که انگیزه لازم برای حرکت را به دست می‌آورید. در حقیقت با سپاسگذاری تمام جنبه های مثبت اطراف خود را می‌بینید که این دید باعث می‌شود تا مثبت فکر کنید.

راهکار
پیشنهاد می کنم روزانه در 3 مورد سپاسگذاری کنید. این کار باعث می‌شود به تمام جنبه های مثبت زندگی خود خیلی بیشتر دقت کنید و چیزهایی را ببینید که تا به امروز نمی‌دیدید. فراموش نکنید که سپاسگذاری را روزانه انجام دهید.

18)از مسائل منفی دوری کنید
لزومی ندارد روزانه تمام اخبارها را مرور کرده و ذهن خود را درگیرشان کنیم. شنیدن اخبار اصلا بد نیست. به این نکته توجه کنید که شنیدن اخبار منفی و پرداختن به مسائل منفی، زمانی که هیچ کاری از شما ساخته نیست، کاری بیهوده است و هیچ سودی برای تان ندارد به جز اینکه اعصاب تان را تحت فشار قرار دهد.

راه های افزایش انگیزه
راهکار
از پیج های خبررسانی در شبکه های اجتماعی و همچنین دیدن و شنیدن اخبار در رادیو و تلویزیون خودداری کنید. با اطرافیان تان که همیشه دوست دارند در مورد مسائل منفی و شرایط بد صحبت کنند، قطع رابطه کنید.

19)راه های افزایش انگیزه : دوش آب سرد بگیرید
همواره زمان هایی در زندگی همه ما وجود دارد که اصلا حوصله انجام هیچ کاری را نداریم و دوست داریم در تمام طول روز در جای خود بخوابیم و بلند نشویم. این کار به این دلیل رخ میدهد که انگیزه خود را برای انجام هر کاری، حتی کارهای هم و ضروری از دست داده ایم.

راهکار
برای اینکه بتوانید خیلی زود از این احساس فاصله بگیرید و دوباره انگیزه لازم برای حرکت و تلاش را به دست آوریم، توصیه می کنم که از جای خود بلند شده و دوش آب سرد بگیرید. مطمئن باشید که انرژی و انگیزه از دست رفته شما جبران می‌شود.

20)برنامه یکسان برای شروع روز داشته باشید
مهمتر از ساعتی که از خواب بیدار می‌شوید، انجام یک سری از کارهاست که بلافاصله بعد از بیداری انجام دهید تا بتوانید در طول روز سرحال باشید و با انگیزه به برنامه های خود عمل کنید.

راهکار
در کتاب صبح جادویی نوشته هال الرود آمده است که هر روز صبح و بعد از بیداری 6 کار را انجام دهید تا بتوانید روز خوبی را شروع کنید. به ترتیب اولویت کمی سکوت کنید و آرامش بگیرید، کتاب بخوانید، جملات مثبت را با خود تکرار کنید، موفقیت خود را تصور کنید، 3 مورد شکرگذاری بنویسید و ورزش کنید. برای انجام هر کدام این کارها تنها 10 دقیقه زمان لازم دارید.

شما می‌توانید روتین دلخواه صبحگاهی خودتان را داشته باشید. تنها باید به این نکته توجه کنید که کارهایی انجام دهید که به شما انرژی و انگیزه بدهد و برای انجام شان اشتیاق داشته باشید. به عبارت دیگر باید بدانید که چگونه انگیزه پیدا کنیم .

راه های افزایش انگیزه
21)از کمال گرایی دوری کنید
کمال گرایی به این معنی است که شما بخواهید تمام کارهای خود را به بهترین شکل و با حالتی وسواس گونه انجام دهید. کمال گرایی باعث می‌شود تا شما از شروع و انجام کارها خسته شوید و هیچ انگیزه ای برای ادامه دادن نداشته باشید. زیرا کارهایی که انجام میدهید شما را راضی نمی کنند.

راهکار
برای رهایی از کمال گرایی باید تفکر واقع بینانه داشته باشید، جزئیات کارها را رها کنید، با شرایط خود را وفق دهید، رفتار خود را تغییر دهید و….

22)راه های افزایش انگیزه : قهرمان و الگو پیدا کنید
به این موضوع فکر کنید که دوست دارید جای چه کسی باشید، به عبارت دیگر فکر کنید که چه فردی به اهداف و آروزهایی که در سر دارید، رسیده است. سپس آن فرد را الگو و قهرمان زندگی خود در نظر بگیرید.

درست است که هر شخصی منحص به فرد است اما افراد موفق زیادی در دنیا وجود دارند که به اهدافی مشابه اهداف ما رسیده و موفق شده اند.

راهکار
ابتدا بررسی کنید که چه هدفی برای تان در اولویت قرار دارد، سپس در راستای آن فرد موفقی را انتخاب کنید و سعی کنید اگر می‌توانید با او هم صحبت شوید و از او بپرسید که چگونه در خود انگیزه درونی پیدا و یا ایجاد کنیم و اگر نه حتما زندگی نامه آن را بخوانید تا بدانید چه راهی را طی کرده. این کار به شما این نگرش را میدهد که

اگر دیگران توانسته اند، پس من هم می‌توانم.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که همواره در نظر داشته باشید که توانایی ها و استعدادهای افراد با یکدیگر متفاوت بوده و شما نباید طبق برنامه ریزی های آن فرد پیش بروید. بلکه تنها باید انگیزه بگیرید و به سمت اهداف تان حرکت کنید.

راه های افزایش انگیزه
23)شرایط محیط خود را تغییر دهید
اغلب افراد برای کار کردن در خانه و محیط کارشان هیچ انگیزه ای ندارند. زمانی که دلیل را از آن‌ها جویا می‌شوید، می‌گویند که از محیط راضی نیستند و محل کارشان را دوست ندارند. بنابراین بعد از مدتی انگیزه خود را برای ادامه دادن از دست میدهند.

راهکار
هر چند وقت یکبار حتما باید محل کار و حتی زندگی خود را کمی تغییر دهید تا کار کردن برای تان یکنواخت نباشد. لازم نیست کارهای بزرگ انجام دهید. شاید تنها وجود یک گلدان سبز روی میز کارتان به شما انگیزه کافی برای ادامه بدهد.

24)راه های افزایش انگیزه : از مسیر لذت ببرید
بسیاری از افراد تنها کار می کند تا به اهداف خود برسند. به عبارت دیگر تا به هدف خود نرسند دست از کار و تلاش بر نمی‌دارند. اگر به کارهای دیگر این افراد دقت کنید، آن‌ها کلی کار نیمه تمام دارند. در حقیقت آن‌ها گمان می کنند که بهترین تفکر را دارند، اما اشتباه می کنند. این گونه تفکر در مدت کوتاهی آن‌ها را از ادامه مسیر منصرف می کند.

راهکار
سعی کنید از مسیر رسیدن به اهداف تان لذت ببرید که اگر موفق نشدید، حال تان بد نشود و احساس شکست نکنید. می‌توانید از یادگیری یک مهارت لذت ببرید، می‌توانید در انجام کارهای خود با کمک و هم فکری دیگران لذت ببرید و….

چگونه در خود انگیزه درونی پیدا و یا ایجاد کنیم :توصیه های مهم


25)در طول روز آب بنوشید

26)زیاد بخندید

27)مشوق و همراه داشته باشید

28)هر روز نکته مثبت پیدا کنید

29)اهداف تان را نیمه کاره رها نکنید

30)مراقب سلامتی خود باشید

31)تغذیه مناسب داشته باشید

32)اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

33)این نکته را فراموش نکنید که دیگران نیز در شرایط شما بوده اند

34)نظم را فراموش نکنید

35)از همین الان شروع کنید

راه های افزایش انگیزه
چگونه انگیزه درونی ایجاد کنیم
برای ایجاد انگیزه و انرژی گرفتن برای ادامه مسیر، به خودتان متعهد باشید که برخی از راه های افزایش انگیزه بیان شده در این مقاله را انجام خواهید داد. انجام این راه و روش ها زودتر از چیزی که فکر کنید شما را به اهداف تان می‌رساند.

در کامنت ها برای ما بنویسید که برای ایجاد انگیزه چه کارهایی انجام میدهید.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۰/۰۹/۰۶
بنفش بیوتی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی