مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

۱۴
آذر ۰۰

ا

فراد زورگو همه جا حضور دارند و زورگویی ها فقط در دوران مدرسه کودکان یا نوجوانان اتفاق نمی افتد، زورگوها در صف نانوایی، محل کار و … وجود دارند و با استفاده از روش های ناپسند دیگران را مورد آزار و اذیت قرار می دهند. افراد زورگو باعث سلب آسایش شده و باعث تاثیر منفی بر روی کار یا روحیه ی افراد می شوند. در این مطلب با روش های برخورد با افراد زورگو آشنا می شویم.

روش های برخورد با افراد زورگو
افراد بسیاری در دوران تحصیل به وسیله همکلاسی هایشان مورد زورگویی قرار گرفته اند. افراد زورگو اگر اصلاح نشوند در آینده نیز انسان هایی قلدر هستند که به طریقی در محیط کار و خانه به کار خود ادامه داده و دیگران را آزار می دهند. زورگویی ها در بزرگسالی اغلب به صورت مخفیانه و زیر پوستی بوده و افراد زورگو نامحسوس به کار خود ادامه می دهند. اینگونه افراد ممکن است رئیس یا مدیر شده و بر زیر دستان خود زور بگویند و باعث بر هم خوردن آرامش همه شوند. اولین موضوعی که در مورد افراد زورگو وجود دارد این است که آنها متوجه شده اند که با رفتار قلدرانه شان بر افراد ضعف، می توانند به هر چیزی که می خواهند دست پیدا کنند. مهمترین هدف فرد زورگو تسلط بر تمام اتفاقات در محل کار می باشد. افراد زورگو تمام تلاش خود را برای قرار دادن فرد در بدترین شرایط انجام می دهند. برای برخورد با افراد زورگو، از جمله همسر زورگو، کودک زورگو و… روش های زیر را در نظر بگیرید.

نادیده گرفتن افراد زورگو
یکی از روش هایی که در برخورد با افراد زورگو می توان انجام داد، نادیده گرفتن آنها می باشد. زمانیکه به حرف ها و رفتارهای این نوع افراد توجه نشان داده و اهمیت بدهید ممکن است رفتار خیلی بدتری با شما داشته باشند. افراد زورگو  نسبت به آزار دیگران علاقه مند بوده و به همین دلیل واکنش افراد نسبت به آنها سبب بیشتر شدن تمایلشان به آزار بیشتر می شود. زورگوها از تاثیر منفی بر روی دیگران و قدرت نمایی کردن استقبال کرده و تمام تلاش خود خود را خواهند کرد تا دیگران را مورد آزار قرار بدهند. در این مورد سعی کنید با نادیده گرفتن آنها بهانه ای برای خوشحال شدنشان فراهم ننمایید.

اعتقاد به نیروهای درونی خود
باید بدانید که هر فرد دارای قدرت مخصوص خود می باشد. پس قدرت درونی و توان خود را تقویت کرده و به یاد داشته باشید که شما نیز انسانی قوی هستید. روح و جسم در کنار هم باعث می شود تا انسان دارای قدرت بزرگی خواهد باشد. با آشنا شدن به توانمندی های خود خواهید دیدی که شما نیز توانایی انجام بسیاری از کارهای سخت را دارید. با دست یافتن به نیروهای درونی تان اجازه ندهید که فردی با زورگویی باعث ناراحتی و تحقیر شما شود.

برخورد با فرد زورگو

به حداقل رساندن تماس و معاشرت با فرد زورگو
ضرورتی برای معاشرت با افرادی که به شما زور می گویند و باعث آزارتان می شوند وجود ندارد. اگر دیدن این افراد برای شما واجب و ضروری نیست باید فاصله خود را از آنها بیشتر نموده و نیازس نیست که تحملشان کنید. مسیرهایی را انتخاب کنید که دیگر آنها را نبینید و رابطه خود را با افراد مناسب حفظ کنید، این موضوع به معنای این نیست که از زورگوها بترسید و فرار کنید بلکه نشان دهنده حفظ روابط با مدیریت درست می باشد. این خود ما هستیم که باید تعیین کنیم چه کسانی در کنارمان باشند.

مقابله با افراد زورگو

خندیدن و حفظ آرامش
یکی از دیگر روش ها در برخورد با انسان زورگو و تنبیه و ادب کردن او خندیدن به کلام و رفتارهای آزار دهنده آن ها می باشد. در برخورد با فرد زورگو آرامش خود را حفظ کرده و حس طنز خود را بکار بگیرید و با تیکه انداختن به آنها بخندید. این موضوع نشان می دهد که شما فردی قوی بوده و بر اوضاع تسلط کافی دارید. با خندیدن به رفتارها و صحبت های فرد زورگو باعث ناراحت شدن بیشتر او خواهید شد. در این مورد مراقب خشونت های فیزیکی افراد زورگو باشید زیرا آنها وقتی راهی برای مقابله نداشته باشند از رفتارهای خشونت آمیز استفاده می کنند، پس سعی کنید تا این مرحله پیش نروید.

شناخت بیشتر خود
خود شناسی در هر موضوعی باعث موفقیت و شادمانی در زندگی خواهد شد. نقاط ضعف و قدرت خود را شناسایی کرده و بهبود دهید. اشکالاتی که در خود می بینید برطرف کرده و نقاط قوت خود را ارتقا دهید. خودشناسی باعث می شود تا خیلی راحت از حرف ها و رفتارهای افراد زورگو ناراحت و نگران نشوید. فرد زورگو هر چه که بخواهد می تواند بگوید اما این حرف ها از سوی شما مورد قبول نبوده و پذیرفته نمی شود. توانایی وقدرت درونی خود را افزای داده و اجازه ندهید تا سخنان بیمارگونه و بیهوده شخصی محقر، فکرتان را درگیر نماید.

ایستادگی در مقابل آزار زورگو
امروزه امکانات بسیاری برای ارتباط با دیگران و گفتگو وجود دارد. انسان ها با صحبت کردن بسیاری از مشکلات خود را حل و فصل می نمایند. اما برخی از افراد زورگو وجود دارند که هنوز به سبک گذشتگان رفتار کرده و برای رسیدن به خواسته هایشان از روش های نا معقول استفاده می کنند. برای برخورد با اینگونه افراد در زندگی امروزی، وظیفه همه بمقابله با آنهاست. در برابر زورگویی ساکت نمانید و ایستادگی کنید. نه تنها وقتی که به شما زورگویی می شود، بلکه اگر شخصی را مورد آزار زورگو دیدید نیاید آن را نادیده بگیرید بلکه باید به کمک فرد مورد زورگویی قرار گرفته رفته و با همکاری هم در مقابل زورگو بایستید.

برخورد و مقابله با افراد زورگو

نقش قربانی را بازی نکنید
انسان های زورگو همواره به دنبال اشخاص ضعیف و آسیب پذیر هستند تا بتوانند بر آنها مسلت شوند و همچنین از آنها سوء استفاده نمایند. زورگو ها همیشه بدنبال اشخاص ضعیف تر از خود بوده که اعتماد بنفس کافی ندارند، تا از این روش برای خود اعتماد بنفس و اعتبار فراهم نمایند. در برخورد با فرد زورگو خود را ضعیف جلوه ندهید و نقش قربانی را برای او نداشته باشید.

 

برخی از مشخصات افراد زورگو
در ادامه با برخی از مشخصات افراد زورگو آشنا می شویم:

افرادی هستند که به دیگران بی احترامی کرده و از این موضوع لذت می برند.
اینگونه افراد دیگران را نادیده گرفته و توجهی به احساسات دیگران نمی کنندو
باعث می شوند تا کارها با اشکال مواجه شده و به نوعی در کارها سنگ اندازی می نمایند.


نحوه مقابله با افراد زورگو و قلدر

بعضی ار دلایل زورگویی افراد
انسان های زورگو همیشه به دنبال کنترل کردن بقیه و کسب قدرت می باشند چون در زندگی خود کمبودهایی دارند. از جمله دلایل زورگویی عبارتند از:

افراد زورگو اینطور حس می کنند که در زندگی کاری و محل کار، اعتبار کافی نداشته پس می خواهند تا افرادی که نسبت به آنها جایگاه بهتری دارند را مورد آزار قرار داده و کارشان را دچار مشکل نمایند.
زورگویان به طور معمول نسبت به خانواده و زندگی دیگران حسادت داشته و می خواهند تا جایگاه و روابط دیگران را از بین ببرند.
افراد زورگو به توانایی ها و هوش دیگری حسادت کرده و با دیدن پیشرفت دیگران و شکست خود به شدت ناراحت می شوند.
افراد زورگو با رسیدن به موقعیت های عالی، همچنان رفتار بد خود را در پیش خواهند گرفت و تغییری در آنها حاصل نخواهد شد.

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۰/۰۹/۱۴
بنفش بیوتی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی