مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

مجله مد و زیبایی بنفش بیوتی

هر آنچه در مورد مد و زیبایی نیاز دارید اینجا هست

۲۲
اسفند ۰۰

مشاوره قبل از ازدواج:

اگر مدتی هست که در یک رابطه اید و قصد ازدواج و تشکیل خانواده دارین، یا اینکه طرفدار ازدواج سنتی هستین و می خواهین بفهمین این آقا یا خانم برای ازدواج با شما گزینه مناسبی هست یا نه مشاوره قبل از ازدواج بشدت توصیه میشه.

برخی از افراد هنوز هم مشاوره رو لازم و ضروری نمی دونن و در این مورد مقاومت دارن اما اگر خیلی از ماها قبل از ازدواج پیش یه مشاور میرفتیم شاهد این آمار بالای طلاق تو جامعه مون نبودیم.جالبه که بعضی از زوجین از ترس اینکه یسری مسائل و ایراداتشون توی مشاوره پیش از ازدواج معلوم بشه تمایلی به اینکار نشون نمیدن و باعث بوجود آمدن مشکلات جدی در رابطه شون میشن.

پس تردیدها و ترس هاتون و کنار بزارین و حتما از یه مرکز مشاوره قبل ازدواج وقت بگیرید.

مشاوره قبل از ازدواج یک نوع روش درمانی است که توسط درمانگران خانواده و مشاوران ازدواج به زوجینی که قصد دارند یک پیمان یا تعهد طولانی مدت با هم ببندند ارائه می شود. این مشاوره به پارتنرها کمک میکند تا بهتر با هم ارتباط برقرار کنند، انتظارات واقع بینانه خود از ازدواج را شفاف بیان کرده و مهارت های مواجه شدن با تضادها را یاد بگیرند.

آیا مشاوره قبل از ازدواج ضروری است؟

دختر و پسرهایی که قصد تشکیل خانواده و ازدواج دارند دائما سوال می کنند که آیا مشاوره قبل از ازدواج ضروری است؟

آیا زمانیکه قصد خرید یک لباس، مبلمان، تختخواب، گوشی موبایل و … را دارید تحقیق نمی کنید، به فروشگاه های مختلف سر نمیزنید و از دیگران در مورد محصولی که می خواهید بخرید سوال نمی پرسید؟ تازه اینها که وسیله هستند و بعد از مدتی آنها را کنار میگذارید.پس چطور برای امر به این مهمی که بزرگترین تصمیم در زندگی شماست کوتاهی می کنید و برای گرفتن مشاوره ازدواج تردید دارید.

قطعا دو نفری که از خانواده های متفاوت با دیدگاه ها، سلایق، ارزش ها و … مختلف می خواهند زیر یک سقف بروند خودشان باید با اشتیاق و بدون شک برای مشاوره قبل از ازدواج قدم بردارند.به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است.

در روانشناسی قبل از ازدواج، بر ضرورت گرفتن مشاوره برای تمام کسانی که در یک رابطه جدی هستند و قصد ازدواج دارند تاکید شده است.

چه تعداد زیادی از زوجین هستند که بخاطر همین سهل انگاری و مراجعه نکردن برای مشاوره پیش از ازدواج به اختلافات بزرگی خورده اند، با بیماری های شخصیتی همسرشان مواجه شده اند، از پایین بودن میل جنسی زن یا شوهرشان به ستوه آمده اند و فکر خیانت بارها و بارها به سرشان زده، اختلافات سنی که در ابتدا به آن توجه نکرده اند و بعدا با آن به مشکل خورده اند و  …

پس قبل از اینکه در مورد مهمترین انتخاب زندگی تان تصمیم گیری کنید هم بصورت فردی و هم با طرف مقابل برای مشاوره پیش از ازدواج اقدام کنید تا با بررسی و ارزیابی یک متخصص بهترین همسر را برای خود برگزینید.

مشاوره قبل ازدواج می تواند برای برخی از افراد چالش برانگیز باشد زیرا ممکن است زوجین از موضوعاتی که در جلسه مشاوره مطرح می شود ترس داشته باشند.

در اینگونه جلسات مسائلی آشکار می شود که شاید به مزاق برخی افراد خوش نیاید. به همین دلیل است که یکسری افراد به بهانه های مختلف از رفتن پیش مشاور ازدواج خودداری می کنند یا با بیان اینکه مشاوره برای همه ضروری نیست و …طرف مقابل را هم از اینکار پشیمان کنند.

 

مشاوره قبل از ازدواج به زوجین کمک میکند روابط خود را قبل از ازدواج بهبود دهند:

شما تشویق میشویددر مور موضوعات مربوط به ازدواج بحث کنید،مانند:

 • امور مالی

 • ارتباطات

 • باورها و ارزش ها

 • نقش هر کس در ازدواج

 • محبت و رابطه جنسی

 • تمایل به بچه دار شدن

 • روابط خانوادگی

 • تصمیم گیری

 • مقابله با خشم

 • اوقات با هم بودن

سوالات مشاوره قبل از ازدواج چیست:

 

چه چیزهایی را در مورد شریک زندگی و رابطه تان می دانید؟

دانستن علایق و آزوهای یکدیگر، اینکه دوست دارید چه کارهایی را با هم انجام دهید.چه چیزی را در طرف مقابلتان بیشتر دوست دارید.آیا به هم اعتماد دارید و پاسخ دادن به خیلی از سوالات دیگر می تواند شما را در انتخابتان راهنمایی کند.

 • شما بعنوان زن و شوهر از زندگی چه می خواهید؟

 • آیا فکر می کنید رابطه شما بعد از ازدواج تغییر می کند؟

 • خودتان و طرف مقابل را چطور می بینید؟

نظر شما در مورد بچه دار شدن چیست؟

اینکه هردونفر شما می خواهد در آینده بچه داشته باشد وتوافق در مورد زمان فرزند دار شدن یکی دیگر از سوالاتی است که در مشاوره های قبل ازدواج بررسی می شود.

فکر کنید که اگر ناخواسته بچه دار شوید چکار می کنید؟ چه رفتاری از خود نشان می دهید؟ در مورد نحوه مراقبت از فرزندان چه نظراتی دارید و آیا با طرف مقابل به تفاهم رسیده اید؟

چطور می خواهید روابط خود را با خانواده تان مدیریت کنید؟

زوجین ممکن است دلبستگی های عاطفی شدیدی با اعضای خانواده خود داشته باشند.باید در نظر داشته باشید که می خواهید یک خانواده جدید تشکیل دهید و مسلما رابطه شما با خانواده خودتان تغییر خواهد کرد.بنابراین باید در مورد حد و مرزها و رابطه طرفین با خانواده ها صحبت شود.

سوالاتی که در خصوص شما و خانواده تان در مشاوره پرسیده می شود شامل موارد زیر است:

 • دوران کودکی شما چگونه بوده است؟

 • آیا خانواده شما اهل محبت کردن بودند؟

 • در مورد خانواده خود چه چیزی را دوست دارید و دوست ندارید؟

نظرتان در مورد مسائل مذهبی و اعتقادی چیست؟

مسائل اعتقادی یکی از مواردی است که در مشاوره به آن پرداخته می شود.ممکن است زوجین در این زمینه با یکدیگر اختلاف جدی داشته باشند که حتما باید بررسی شود.

 • آیا دین نقش مهمی در زندگی شما دارد؟

 • آیا ایمان و اعتقاد طرف مقابل برای شما مهم است؟

 • تصور شما از خدا چیست؟

رابطه جنسی و صمیمیت برای هردوی شما چه معنایی دارد؟

رابطه جنسی یکی از مهمترین سوالاتی است که در مشاوره قبل ازدواج باید پرسیده شود.صحبت در این مورد شاید برای زوجین سخت باشد که مشاور ازدواج در این زمینه شما را راهنمایی خواهد کرد.اگر مشکلی در زندگی جنسی دارید باید حتما آنرا بیان کنید.

از جمله سوالات مشاوره قبل ازدواج در مورد سکس و صمیمیت این است:

 • آیا باید در مورد مسائل جنسی صحبت کنیم؟

 • آیا می توانید براحتی در مورد علائق جنسی خود با هم صحبت کنید؟

 • انتظارات شما از رابطه جنسی چیست؟

 • زبان عشق شما چیست؟

 • آیا در رابطه حسود هستید؟

 • وفاداری از نظر شما چه معنایی دارد؟

 • اگر من یک شب با دوستانم بیرون بروم چه احساسی خواهید داشت؟

 • دوست دارید اوقات فراغت و روزهای تعطیل را چطور بگذرانید؟

تحقیقات روانشناسی نشان داده افرادیکه مشاوره قبل ازدواج داشتند ۳۰ درصد شانس بیشتری برای یک ازدواج موفق خواهند داشت به این خاطر که در این جلسات زوجین روش های برقراری ارتباط را بصورت موثرتری یاد می گیرند.

در روانشناسی قبل ازدواج به زوجین نمیگویند که چطور روابطتشان را اداره کنند یا چطور با هم بسوزند و بسازند.اگر دیدید که مشاور از این دست کارها انجام میدهد، مطمئن باشید درمانگر مناسبی را انتخاب نکردید.

هرفردی با شرایط متفاوتی رشد کرده و بزرگ شده است و قطعا تفاوت هایی با طرف مقابلش دارد.در این جلسات آنها یاد میگیرند که اختلاف نظرها را به نفع روابطشان حل کنند.چنانچه یکی از طرفین اضطراب داشته باشد، دوست نداشته باشد در مورد مسائل مالی، زندگی جنسی و… صحبت کند مشاور میتواند به شما کمک کند.

یادتان باشید که شما با مشاوره ، برای زندگی مشترک آینده تان سرمایه گذاری می کنید.اگر زوجین برای برنامه ریزی روابط خود به اندازه عروسی شان وقت بگذارند ، می توان به حل بسیاری از مشکلات ، به ویژه در چند سال اول کمک کنند.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۰/۱۲/۲۲
بنفش بیوتی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی